از سوی رئیس سنی شورای شهر تهران اعلام شد

۴ وظیفه‌ای که شورای پنجمی‌ها باید انجام دهند+سوگندنامه

رئیس سنی شورای شهر تهران گفت: اعضای شورای شهر تهران باید بر روی حفظ امانت، رعایت قانون، عدالت و انصاف و صلاح و پیشرفت شهر متعهد شوند.

۴ وظیفه‌ای که شورای پنجمی‌ها باید انجام دهند+سوگندنامه

گیلان خبر: مرتضی الویری در آغاز مراسم پنجمین شورای شهر تهران گفت: شروع فعالیت شورا را تبریک می‌گویم چرا که یادگار مجاهد ارزشمند آیت‌الله طالقانی است که تلاش کرد این شورا در قانون اساسی جای بگیرد. 

وی قبل از اجرای مراسم تحلیف، خاطره‌ای از مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی یادآور شد و گفت:‌در مجلس شورای اسلامی سوم که مرحوم آیت‌الله هاشمی برای ادای تحلیف آمد، قبل از مراسم صحبت مفصلی کرد که باید با تمام وجود مفاهیم مورد توجه قرار گیرد و سپس پس از ادای مراسم، احساس می‌شد که روی تک تک جملات، ایشان اندیشه و احساس می‌کنند که بار سنگینی بر دوش آنها گذاشته می‌شود. 

الویری افزود: بنابراین قبل از ادای این مراسم یادآوری می‌کنم که اعضای شورای شهر باید روی چهار مفهوم مهم که در متن تحلیف هم آمده متعهد شوند، یکی از آنها رعایت حفظ امانت و انجام هر چه بهتر وظایف در شهر چند میلیونی تهران است. 

رئیس سنی شورای شهر تهران گفت: رعایت قانون و تأکید بر قانون اساسی، عدالت و انصاف در مسائلی که با آن مواجه می‌شویم، رعایت صلاح و پیشرفت امور شهر که امیدوارم به خوبی به پیش برود، از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

الویری گفت: امروز کار شورا رسما آغاز می‌شود و تا به امروز 30 جلسه شورای شهر تشکیل داده تا پیگیری مطالبی باشد که بعدا انجام خواهد شد. 

 

مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران به طور رسمی برگزار شد. در متن این سوگندنامه آمده است: «در برابر کلام‌الله مجید به خداوند متعال سوگند یاد می‌کنم و با تأکید بر شرف انسانی خویش متعهد می‌نمایم که در حفظ امانت و انجام هر چه بهتر وظایفم و خدمت به مردم کوشا باشم و قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات کشور را در چارچوب وظایف و اختیارات خود مراعات نمایم و در همه زمینه‌ها عدالت و انصاف را در نظر داشته و مادام که در شورای اسلامی شهر عضویت دارم، در رعایت صحه و صلاح و پیشرفت امور شهر و شهرداری اهتمام نمایم.»


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32053

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر