معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد

اجرای طرح ثبت الکترونیکی طلاق/ نرخ طلاق رو به افزایش است

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: با وجود اینکه شیب افزایش طلاق کمی بهتر شده ولی همچنان طلاق جزء مهم‌ترین آسیب‌ها بوده و نرخ آن رو به افزایش است.

اجرای طرح ثبت الکترونیکی طلاق/ نرخ طلاق رو به افزایش است

گیلان خبر: حبیب‌الله مسعودی‌فرید گفت: بهزیستی خدمات زیادی در بحث آموزش‌ و مهارتهای قبل از ازدواج ارائه می کند و باید طبق برنامه ششم توسعه برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی که یکی از آنها طلاق است در تمام شهرهای بالای 50 هزار نفر اورژانس اجتماعی راه‌اندازی کنیم.

 

وی ادامه داد: نظام ارائه خدمات اجتماعی نیز اجرا خواهد شد تا خدماتی در قالب پیشگیری مهارت‌های زندگی، شناسایی به موقع آسیب‌ها و خدمات توانمندسازی آسیب‌دیدگان اجتماعی ارائه شود.

 

فرید یکی از آسیبهای اجتماعی شایع در کشور را طلاق دانست و گفت: طلاق از مهم‌ترین آسیب‌ها در جامعه محسوب می‌شود و متاسفانه نرخ آن رو به افزایش است و در یکی دو سال اخیر با فعالیت‌هایی که انجام شده شیب افزایش طلاق کم شده است.

 

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: با برنامه‌ریزی در حوزه توانمندسازی دختران و زنان، سرمایه‌گذاری بیشتری خواهد شد که این کار می‌تواند به کاهش آسیب ها کمک کند که یکی از این اقدامات اجرای برنامه خودمراقبتی از کودکان است.

 

وی افزود: طرح ثبت الکترونیکی طلاق اظهار کرد: این طرح با همکاری قوه قضائیه در مرحله اجرا قرار گرفته است؛ در این اقدام به تناسب مشکلات موجود میان زوجین در حلقه‌های مشاوره‌ای سعی به بازگشت مجدد این افراد به زندگی مشترک و سازش می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32694

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر