عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش:

مهمترین چالش مدیریت شهر تأمین منابع مالی است

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش گفت:در حال حاضر مهمترین چالش مدیریت شهر، تأمین منابع مالی است که باید به راهکارهای منابع مالی پایدار برای شهر تهران برسیم.

مهمترین چالش مدیریت شهر تأمین منابع مالی است

گیلان خبر: محمد علیخانی درباره اولویت‌های مدیریت شهری اظهار داشت: در حال حاضر مهمترین چالش مدیریت شهر، تأمین منابع مالی است که باید به راهکارهای منابع مالی پایدار برای شهر تهران برسیم تا ناچار نباشیم در شهرداری به دنبال فروش تراکم و راهکارهایی از این قبیل باشیم. 

وی افزود: پس از مسائل مالی که برای اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها مورد نیاز است، بحث ترافیک و آلودگی هوای تهران از معضلات شهری محسوب می‌شود که در این حوزه نیز باید حمل و نقل عمومی با محوریت ریلی تقویت و شود تا بتوانیم از ظرفیت‌هایی که در این زمینه وجود دارد استفاده کنیم. 

وی بیان داشت: در گذشته اقدامات خوبی از جمله احداث تونل و توسعه مترو صورت گرفته است که نواقص و عیوبی هم دارد که باید رفع شود. 

وی افزود: ظرفیت‌هایی که در تهران در دوره شهردار پیشین ایجاد شده، مانند بزرگراه‌ها، احداث پل‌ها و تونل‌ها خوب بوده، ولی باید اقداماتی که در سطح شهر صورت می‌گیرد و همینطور پروژه‌ها، با یکدیگر متوازن باشد که این اقدام صورت نگرفته است. 

وی بیان داشت: اقدامات زیادی در قالب خودرومحور بودن صورت گرفته، در صورتی که باید اقدامات انسان‌محور نیز انجام شود و در حوزه حمل و نقل عمومی باید توجه بیشتری شود. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32697

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر