وزیر بهداشت:

شورای رقابت در بحث تأسیس داروخانه‌ها از قانون تمکین کند

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص ورود شورای رقابت به موضوع تأسیس داروخانه توضیحاتی را ارائه کرد.

شورای رقابت در بحث تأسیس داروخانه‌ها از قانون تمکین کند

گیلان خبر: سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت درباره ورود شورای رقابت به موضوع تاسیس داروخانه‌ها،گفت: واقعیت آن است که بنده در این زمینه صاحب‌نظر نیستم و باید معاونت حقوقی سازمان غذا و دارو و انجمن داروسازن ایران در این خصوص اظهارنظر کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزود: اگر شورای رقابت ازنظر قانونی اختیار مداخله را دارد، باید آن را پذیرفت اما اگر این اختیار وجود ندارد باید احکام شورای رقابت ازجمله محکومیت بنده یا حذف برخی از مواد در آیین‌نامه وزارت بهداشت از سوی محاکم رد شود.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: این موضوع حقوقی است و اعضای شورای رقابت و وزارت بهداشت باید از قانون تمکین کنند.

وی درباره برخی اظهارات نسبت به ایجاد انحصار در تاسیس داروخانه‌ها، تأکید کرد: انحصار ممکن است از این نظر باشد که انجام این امور در دست داروساز است و ممکن است عده‌ای بر این باور باشند که چرا تنها مجوز به داروساز داده می‌شود و غیر داروساز نمی‌تواند مجوز اخذ کند.

وزیر بهداشت، درمان آموزش پزشکی،گفت: البته نباید از این نکته غافل شد که باید برای دانشجویان داروسازی در کشور به دنبال شغل بود، بنابراین اگر بخواهیم اشتغال آن‌ها را موردتوجه قرار دهیم باید ضمانت خریدی وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت این دانشجویان با چه امیدی در این راه قدم بگذارند.

قاضی‌زاده هاشمی، ادامه داد: بحث انحصار داروخانه‌ها هم مورد تایید است هم خیر؛ برخی از انحصارها قابل دفاع است مانند صنوف مختلف مانند هنرمندان، مهندسان یا روحانیون که دیگران نمی‌توانند ورود کنند.

وزیر بهداشت ، درمان آموزش پزشکی به خانه ملت گفت: حال اگر اقدامات مذکور خلاف قانون است می‌توان در محاکم آن را نقض کرد، اما اگر خلاف قانون عمل نشده باید برای عدم تضییع حقوق آن‌ها تلاش کرد؛ در این میان اگر شورای رقابت قانونی اظهارنظر کرده درصورتی‌که اثر سوئی داشته باشد باید آن را پذیرفت و اگر آن را قبول نداریم باید به سمت اصلاح قانون حرکت کنیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32699

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر