رئیس اداره اوقاف فیروزکوه:

اتمام ساختمان ۳ طبقه جانبی امامزاده اسماعیل (ع) و آغاز عملیات ساخت زائرسرا

رئیس اداره اوقاف فیروزکوه اعلام کرد با مساعدت یکی از خیرین و پیگیری هیات امنای قدمگاه حضرت خضر (ع)، عملیات عمرانی ساخت و ساز درمانگاه و زائرسرای این قدمگاه آغاز شده است.

اتمام ساختمان ۳ طبقه جانبی امامزاده اسماعیل (ع) و آغاز عملیات ساخت زائرسرا

گیلان خبر: حجت الاسلام عطاالله اسفندیار با بیان اینکه سرویس بهداشتی امامزاده اسماعیل (ع) در آینده نزدیک به افتتاح می‌رسد گفت: این سرویس بهداشتی در 3 طبقه ساخته شده که 6 سال از آغاز عملیات عمرانی آن می‌گذرد. 

وی افزود: طبقه اول این ساختمان موتورخانه و طبقه دوم دارای 18 چشمه سرویس بهداشتی زنانه و مردانه و طبقه سوم مهمانسرا ساخته شده است که عملیات عمرانی آن اتمام پذیرفته و در شرف افتتاح است. 

رئیس اداره اوقاف فیروزکوه تصریح کرد: با کمک یک خیر، شبستان و مهمانسرای 300 متر مربعی هم در کنار امامزاده سید مصطفی (ع) ساخته شده است.

وی افزود: هم اکنون از این شبستان و مهمانسرا بهره‌بردای می‌شود. 

رئیس اداره اوقاف فیروزکوه همچنین با بیان اینکه با مساعدت یکی از خیرین و پیگیری هیات امنای قدمگاه حضرت خضر (ع)، عملیات عمرانی ساخت و ساز درمانگاه و زائرسرای این قدمگاه آغاز شد گفت: این بنای 2 طبقه، 200 مترمربع مساحت دارد. 

وی افزود:‌ روستای ورسخواران از روستاهای بخش ارجمند شهرستان فیروزکوه است. 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فیروزکوه تصریح کرد: این درمانگاه و زائرسرا هفته آینده به بهره‌برداری می‌رسد. 

وی چندی پیش گفته بود سعی می‌کنیم قبل از آغاز فصل یخبندان عملیات فنداسیون و پی ریزی عملیات عمرانی امامزاده سلیمان (ع) اتمام بپذیرد که هم اکنون پیشرفت خوبی با دیوار‌چینی‌ها دارد بعد از آن اجرای عملیات ساختمانی جدید در تربت خانه در فازهای بعدی دنبال خواهد شد. 

حجت الاسلام اسفندیار درباره برآورد نهایی از میزان هزینه این عملیات عمرانی تصریح کرد: برآورد ما 6 میلیارد ریال است که قرار است در صورت تامین این بودجه تا 2 سال آینده شاهد بهره‌برداری نهایی از آن باشیم. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 32999

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر