معاون فرهنگی‌اجتماعی شهرداری مطرح کرد

رفع ناهنجاری‌های اجتماعی با حمایت مساجد، سازمان تبلیغات و شهرداری

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به ظرفیت هیئات مذهبی و مساجد گفت: می‌توانیم با یک ساختار مناسب از ظرفیت مساجد، سازمان تبلیغات اسلامی و شهرداری تهران در خصوص رفع ناهنجاری اجتماعی استفاده کرد.

رفع ناهنجاری‌های اجتماعی با حمایت مساجد، سازمان تبلیغات و شهرداری

گیلان خبر: مجتبی عبداللهی در  مراسم  افتتاحیه پانزدهمین نمایشگاه بزرگ فرهنگی عطر سیب ویژه هیئات و مساجد و حسینیه‌های شهر تهران که صبح امروز با حضور محمدعلی نجفی شهردار تهران، حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در بوستان ولایت برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه با حمایت شهردار تهران رویکرد تسهیلگری، خلاقیت و نوآوری در ارائه خدمات افتتاح می‌شود.

وی تصریح کرد: بیش از 5 هزار قلم کالا اعم از اقلام مواد غذایی، صوتی، تصویری، پرچم و... در 252 غرفه به هیئات، مساجد و حسینه‌ها ارائه خواهد شد. 

عبداللهی با بیان اینکه هیئات مذهبی بزرگترین شبکه دینی کشور محسوب می‌شوند، افزود: در دوران دفاع مقدس هیئات مذهبی نقش کلیدی و حساسی را ایفا کرده‌اند و این در حالی است که شور و هیجان خاصی در هیئات مذهبی موج می‌زند.

وی تاکید کرد: ولایت پذیری در هیئت‌های مذهبی از ویژگی‌های خاص این مجموعه‌ها محسوب می‌شود و حضور جوانان در هیئات از اتفاقاتی است که در این مدت رخ می‌دهد. 

عبداللهی هیئات‌‌های مذهبی را قدرت نرم نظام دانست و گفت: حفظ و تقویت هیئات وظیفه همه دستگاه‌های حکومتی است.

وی گفت: بنده اعتقاد دارم که  مجموعه امور مساجد، سازمان تبلیغات و شهرداری 3 ضلع یک مثلث هستند که می‌توانند اقدامات گسترده‌ای در حوزه فرهنگی و به خصوص کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی انجام دهند.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: بیش از 20 هزار مسجد در شهر تهران وجود دارد که می‌تواند در حل معضلات اجتماعی اقدامات گسترده‌ای را انجام بدهند. 

عبداللهی مسئولیت‌پذیری هیئات مذهبی را یکی از ویژگی‌های این مجموعه‌ها دانست و گفت: از دیگر ویژگی‌های هیئات مذهبی ولایت‌پذیری آنهاست ضمن اینکه در ایام محرم شاهد حضور جوانان در هیئات هستیم که این اتفاق بسیار خوبی است. 


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 33496

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر