معاون اجتماعی بهزیستی خبر داد

شناسایی ۴ باند کرایه کودکان/ سلب حضانت از برخی والدین

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همکاری بسیار نزدیکی با پلیس و قوه قضائیه داریم تا با بهره‌کشی از کودکان کار و خیابان که از سوی برخی افراد سودجو انجام می‌شود، برخورد کنیم به‌ طوری‌ که سال قبل ۴ باند کرایه کودک شناسایی شد.

شناسایی ۴ باند کرایه کودکان/ سلب حضانت از برخی والدین

گیلان خبر: حبیب‌الله مسعودی فرید گفت: ‌99 درصد کودکان کار و خیابان دارای خانواده بوده و با خانواده‌های خود زندگی می‌کنند، به همین دلیل رویکرد بهزیستی از نگهداری این کودکان در مراکز شبانه‌روزی به مراکز روزانه تغییر کرده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر 38 مرکز روزانه و 31 مرکز شبانه برای نگهداری از این کودکان طی سال‌های اخیر ایجاد شده است، به‌طوری‌که سال گذشته 6 هزار کودک کار و خیابان در مراکز شبانه و بیش از 2 هزار و 500 کودک در مراکز روزانه پذیرش شده‌اند.

فرید با هشدار نسبت به برخی رفتارهای غیراخلاقی و بهره‌کشی از این کودکان توسط افراد سودجو گفت: بسیاری از این باندها توسط همکاری که با دستگاه قضا و پلیس داشته‌ایم شناسایی و برخورد شده است. سال قبل 4 باند کرایه کودکان شناسایی شده و حتی برخی والدین وجود دارند که در قبال دریافت پول، کودکان خود را به این باندها می‌دهند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور افزود:‌ البته با همکاری و تفاهمنامه‌ای که با قوه قضائیه داریم، خانواده‌هایی که پس از چندین بار شناسایی نسبت به اینکه حضانت کودکان خود را نمی‌توانند داشته باشند، از آنها سلب حضانت می‌شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 33801

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر