آنچه اورژانس خوزستان در بحران تنفسی سال گذشته انجام داد

معاون مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان از انجام 297 مأموریت اورژانس 115 در خصوص مشکلات تنفسی پاییزی در سال گذشته خبر داد.

آنچه اورژانس خوزستان در بحران تنفسی سال گذشته انجام داد

گیلان خبر: عباس نبوره در جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و درمان با اشاره به اقدامات سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص مقابله با بحران مشکلات تنفسی اظهار کرد: فوریت پزشکی در این راستا دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در سطح شهر اهواز و 10 دستگاه آمبولانس در میادین اصلی شهر اهواز مستقر کرد.

وی افزود: همچنین به کلیه پرسنل اعلام آماده‌باش شد، افزایش ظرفیت خدمات به میزان 30 درصد، توزیع 35 هزار ماسک، اطلاع‌رسانی و ارائه توصیه‌های لازم به شهروندان از طریق رسانه‌ها، هماهنگی با بیمارستان‌های سطح شهر در خصوص پذیرش سریع بیماران و ترخیص آمبولانس‌ها، تهیه و تدارک داروهای مورد نیاز از جمله اسپری سالبوتامول و آمینیومیلین و تجهیز آمبولانس‌ها به کپسول‌های پرتال از جمله اقدامات فوریت‌های پزشکی خوزستان در سال گذشته بود.

نبوره با اشاره به فعالیت‌های اورژانس در حوزه معاونت درمان تصریح کرد: پذیرش رایگان بیماران حاد تنفسی، بازدید روزانه و متمرکز از اورژانس‌های بیمارستان‌ها، تهیه داروهای مورد نیاز به میزان کافی، اعلام آماده‌باش به کلیه بیمارستان‌ها و افزایش فضای فیزیکی اورژانس‌ها و درمانگاه‌ها جهت پذیرش بیماران احتمالی از جمله اقدامات حوزه درمان در سال گذشته بود.

معاون مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان خوزستان در ادامه گفت: پس از آبان و آذرماه سال گذشته و پشت سر گذاشتن بحران باران‌های پاییزی، نبولایزر ثابت و یکبار مصرف به تعداد مورد نیاز تهیه و در اورژانس‌های توزیع شد. همچینن طبق آمار بیش از 95 درصد بیماران پس از کنترل فاز حاد و تجویز دارو جهت 10 روز از همان بخش اورژانس ترخیص شدند.

وی با اشاره به اقدامات مأموریت‌های اوژانس در سال 94 در خصوص گرد و غبار اظهار کرد: 406 مورد مشکل تنفسی داشتیم که 248 نفر از بیماران به بیمارستان اعزام شدند و 158 نفر در محل درمان شدند. و همچنین 722 مأموریت در خصوص بیماران قلبی داشتیم که 467 نفر از این تعداد به بیمارستان‌ها اعزام و 255 نفر در محل درمان شدند.

نبوره همچنین با اشاره به مأموریت‌های اوژانس 115 در سال 95 در خصوص گرد و غبار خاطرنشان کرد: 297 مأموریت تنفسی داشتیم که 234 نفر از این تعداد به بیمارستان اعزام و 63 نفر در محل درمان شدند. همچنین 315 مأموریت بیماران قلبی داشتیم که 293 به بیمارستان‌ها اعزام و 22 نفر در محل درمان شدند.

در ادامه دکتر سمانه ورناصری نماینده معاونت درمان دانشگاه جندی شاپور اهواز با اشاره به تعداد مراجعین بیماران تنفسی در سال‌های 94 و 95 اظهار کرد: تعداد مراجعین بیماران استان خوزستان منهای دانشکده آبادان در سال 94، 14 هزار و 169 نفر بوده‌اند که در سال 95 به 2 هزار و 407 نفر کاهش یافتند که این ارقام نشان از کاهش 83 درصدی مراجعه بیماران به بیمارستان‌ها است.


منبع:ایسنا

کد مطلب: 34145

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر