رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد:

آماده‌باش صددرصد پلیس تهران در اول مهر

رئیس پلیس پایتخت از آماده‌باش صددرصدی پلیس تهران در روز اول مهر برای ایجاد ایمنی، آرامش و امنیت برای شهروندان و دانش‌آموزان خبر داد.

آماده‌باش صددرصد پلیس تهران در اول مهر

گیلان خبر: سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت در طرح استقبال از مهر که در مقر پلیس راهور تهران بزرگ و با حضور فرماندار تهران، رئیس آموزش و پرورش تهران، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و برخی اعضای شورای شهر در حال اجراست، اظهار داشت: در طرح بزرگ استقبال از مهر، همه سازمان‌ها تلاش دارند تا فضا را برای آنکه نونهالان و فرزندان، دختران و پسران و حجم عظیمی از معلمان بتوانند بهار علم را جشن بگیرند، آماده کنند. 

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه این آمادگی از 15ـ10 روز پیش در پلیس تهران آماده شده است، تصریح کرد: امسال شروع سال تحصیلی مقارن با آغاز محرم شده است و این ویژگی، کار پلیس را طبیعتاً سنگین‌تر و سخت‌تر کرده است. 

عالی‌ترین مقام انتظامی تهران بزرگ اعلام کرد: پلیس تهران بزرگ در طرح استقبال از مهر، از تمام توان انتظامی و راهنمایی و رانندگی خود استفاده خواهد کرد و تمام توان پلیس در روز اول مهر در حال آماده‌باش خواهند بود تا ایمنی، آرامش و امنیت را برای شهروندان به ارمغان بیاوریم. 

وی با بیان این مطلب که بیش از 30 درصد افزایش بار ترافیک را در مهرماه شاهد خواهیم بود، گفت: با حضور هیأت‌ها و تکایا، قطعاً بار ترافیک بیش از 30 درصدی را خواهیم داشت. 

رحیمی گفت: از 25 شهریور لغایت 20 مهر هرگونه اقدام عمرانی در شهر تهران ممنوع است، چرا که می‌تواند بار ترافیک را افزایش دهد. 

رئیس پلیس پایتخت ادامه داد: 17 هزار سرویس مدرسه با کمک استانداری، فرمانداری، شهرداری و آموزش و پرورش ساماندهی شده‌اند؛ بنابراین به خانواده‌ها تأکید می‌کنیم که سرویس‌هایی را انتخاب کنند مورد تأیید آموزش و پرورش، ناجا و شهرداری باشند، چرا که تمام مباحث ایمنی، امنیت و آموزش برای سرویس‌ها لحاظ شده است. 

رئیس پلیس پایتخت از ارائه آموزش به 8200 راننده سرویس مدرسه خبر داد و گفت: به آنها آموزش داده شده تا چگونه سرعت و ایمنی را رعایت کرده و چه برخوردی با کودکان داشته باشند. 

وی در خصوص برچسب سرویس مدارس گفت:‌ پلیس به راحتی می‌تواند صحت و سقم سرویس مدرسه، راننده و صلاحیت وی را بررسی کند. 

رحیمی به کارگیری 970 هزار همیار پلیس پرداخت و تصریح کرد: برنامه ما این است که با کمک برنامه‌های فرهنگی، نظم و فرهنگ ترافیک را به دانش‌آموزان آموزش دهیم چرا که همین فرزندان عابران امروز هستند و رانندگان و راکبان فردا. 

عالی‌ترین مقام انتظامی پایتخت از شروع به کار 32 هزار نفر پلیس مدرسه خبر داد و گفت: این افراد در اطراف مدرسه و در حین عبور کودکان از خیابان پلیس را همراهی می‌کنند همچنین 120 هزار از معلمان نیز به عنوان فرهنگیاران پلیس نظم و انضباط اجتماعی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. 

رئیس پلیس پایتخت از طرح‌های ضربتی پلیس تهران خبر داد و اعلام کرد: برخورد با خودروهای دودزا در شش ماهه دوم سال با قاطعیت انجام خواهد شد، همچنین طرح برخورد با تخلفات شبانه که متأسفانه به طور میانگین شبانه یک مورد واژگونی به وقوع می‌پیوندد نیز احیا شده و با قدرت دنبال می‌شود.  

رحیمی در پایان تصریح کرد: طرح برخورد با توقف حاشیه‌ای که یک معضل جدی ترافیک تهران است، با بهره‌گیری از ده‌ها جرثقیل به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد؛ جرثقیل‌های شهر تهران نیز باید ساماندهی شوند. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34165

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر