نزدیک به 70 درصد زندانیان را افراد کم سواد تشکیل می‌دهند

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به اینکه نزدیک به 70 درصد زندانیان را افراد کم سواد تشکیل می‌دهند، گفت: یکی از فعالیت‌های آموزشی ما در زندان‌ها فراهم کردن امکان تحصیل زندانیان از نهضت تا تحصیلات تکمیلی است

نزدیک به 70 درصد زندانیان را افراد کم سواد تشکیل می‌دهند

گیلان خبر: اصغر جهانگیر در مراسم افتتاح بازداشتگاه گرگان گفت: این بازداشتگاه در راستای حفظ حقوق و کرامت شهروندی زندانیان ایجاد شده است.

وی گفت: محیط زندگی، تحصیل، اشتغال و در نهایت ازدواج و تشکیل خانواده از مسائلی است که در صورت عدم تحقق بخشی از آنها پیش زمینه ورود افراد به چرخه جرم و بزه فراهم خواهد شد.

جهانگیر تاکید کرد: فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها به گونه‌ای است که این خلاءها برای زندانیان جبران شود.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به اینکه نزدیک به 70 درصد زندانیان را افراد کم سواد تشکیل می‌دهند، گفت: یکی از فعالیت‌های آموزشی ما در زندان‌ها فراهم کردن امکان تحصیل زندانیان از نهضت تا تحصیلات تکمیلی است.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه گفت: در بخش اشتغال و حرفه آموزی، یادگیری حداقل یک مهارت برای زندانیان اجباری است.

وی تصریح کرد: امروز در زندان‌ها قریب به 130 رشته و مهارت با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و سازمان صنایع دستی آموزش داده می‌شود.

مشاور رئیس دستگاه قضا در ادامه اظهار داشت: افتتاح این بازداشتگاه بر اساس تکلیف قانونی و در راستای ارتقاء سطح طبقه بندی زندانیان است.

وی ادامه داد: افرادی که بازداشت می‌شوند بدون اینکه وارد زندان شوند در این مدت می‌توانند در این مکان حضور داشته باشند و از تاسیسات قانونی و حقوقی جهت پیگیری وضعیت قضایی خود بهره مند شوند.

جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: به جرأت ادعا داریم که زندان‌های جمهوری اسلامی ایران به لحاظ انسانی در دنیا از بهترین هاست.

وی تصریح کرد: در زندان‌های ایران به هیچ عنوان بد رفتاری و رفتارهای غیر انسانی سازمان یافته وجود ندارد.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قضاییه در بخش دیگری سخنان خود گفت: یکی دیگر از فعالیت‌های اساسی سازمان زندان‌ها، حمایت از خانواده‌های زندانیان است چرا که اعتقاد داریم آسیب‌های زندان بیشتر متوجه خانواده‌های زندانیان است و باید در این بخش فعالیت‌های خود را توسعه دهیم.

این مقام ارشد قضایی گفت: برای پیشگیری از وقوع جرم و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی باید به فکر خانواده‌های زندانیان باشیم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34166

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر