مدارس کشور «شکوفه» باران شد

مدارس کشور صبح امروز میزبان یک میلیون و چهارصد هزار کلاس اولی بود که با شور و نشاط در «جشن شکوفه‌ها» حاضر شدند.

مدارس کشور «شکوفه» باران شد

گیلان خبر: جشن شکوفه‌ها هر سال یک روز مانده به اول مهرماه؛ آغاز رسمی سال تحصیلی در مدارس سراسر کشور؛ برای کلاس اولی‌ها برگزار می‌شود.

امسال با توجه به اینکه 30 و 31 شهریورماه، روزهای پنج‌شنبه و جمعه است، جشن شکوفه‌ها امروز چهارشنبه 29 شهریور ماه برگزار شد و بیش از یک میلیون و چهارصد هزار کلاس اولی برای شرکت در «جشن شکوفه‌ها» در مدارس حاضر شدند.

امسال در تهران، مدرسه عیسی بهرامی در منطقه 11، میزبان شکوفه‌هایی بود که پیش از ساعت 7 و 30 دقیقه صبح با چهره‌هایی شاداب و دوست داشتنی با روپوش‌های کرم و مقنعه‌های نباتی که تلی از گل، آن را تزیین می‌کرد در جشن شکوفه‌ها حاضر بودند.

بسیاری از آنها، دوره پیش دبستانی را گذرانده بودند و شاید دلیل اینکه کمتر چشمی بین آنها گریان بود، همین مسئله بود.

تماشای نگاه‌های مشتاق و کنجکاو شکوفه‌های پرچم و گل به دست که مدرسه‌ای آذین بسته شده با بوی اسفند به استقبال آنها آمده و از مدت‌ها قبل در انتظار قدم‌های کوچک آنها لحظه شماری کرده است، دل هر ناظری را از امید و نشاط سرشار می‌کند.

شکوفه‌هایی که متأثر از سال بالایی‌های خود و جوّ جامعه، زمانی که مجری از آنها می‌پرسد چند نفر دوست دارند پزشکی بخوانند قریب به اتفاق آنها دست بالا می‌برند و وقتی می‌پرسد چند نفر دوست دارند خانم مهندس شوند، تعداد اندکی دست بالا می‌برند و تعداد علاقه‌مندان به معلمی هم بین این 2 شغل است.

اما در کنار این چهره‌های خندان و شاداب که پاسخ پرسش‌های مجری و سخنرانان جشن را با شور فریاد می‌زدند، چشم‌های نگران پدرها و مادرها جلب توجه می‌کرد؛ والدینی که روی صندلی‌هایی که پشت سر شکوفه‌ها چیده شده بود، نشسته بودند و امروز با بیم و امید، دست فرزندان خود را در دست آموزش و پرورش گذاشتند تا فرزندانشان را علم بیاموزد و شهروندی سالم و با اخلاق تربیت کند.

امروز اولیا دست فرزاندانشان را به دست مدرسه دادند و امیدوارند پس از گذشت سالیان تحصیل در مدرسه، شکوفه‌هایشان را پاک، زیبا، شاداب، مفید و مؤثر تحویل بگیرند و چه بار سنگینی بر دوش معلم و آموزش و پرورش است و چقدر مسئولیت معلمان، خصوصاً در دوره ابتدایی که دوره شکل‌گیری شخصیت کودکان است، مهم و حساس است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34170

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر