میرزاده: مدارس نیازمند مربی بهداشت است

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه بودجه‌ای که به آموزش و پرورش داده‌ایم، به عملکرد آن داده نشده است، گفت: مدارس به شدت به مربی بهداشت نیازمند هستند.

میرزاده: مدارس نیازمند مربی بهداشت است

گیلان خبر: میرحمایت میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی ویژه خبری سیما با اشاره به ضرورت توجه به بهداشت دانش‌آموزان، اظهار داشت: برای پیگیری بهتر این موضوع توجه به بخش نیروی انسانی مورد نیاز است؛ ضمن اینکه متأسفانه بنده بعید می‌دانم مدرسه‌ای پیدا شود که هم نیروی خدمات و هم مربی بهداشت داشته باشد و مدارس شدیداً به نیروی خدماتی و مربی بهداشت نیازمند هستند.

وی با بیان اینکه بودجه‌ای که به آموزش و پرورش اختصاص دادیم هیچ زمان به عملکرد آن داده نشده است، گفت: بعید می‌دانم مدرسه‌ای به اندازه موردنیاز خود نیروی خدماتی داشته باشد.

کاظم ندافی، استاد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز با اشاره به اهمیت توجه به بهداشت دانش‌آموزان مدارس، اظهار داشت: باید اعلام کنم وضعیت نیمکت مدارس مناسب نیست و بسیاری از نیمکت‌ها با ابعاد دانش‌آموزانی ایرانی از نظر سن و جنسیت تناسب نداشته و متناسب با آن طراحی نشده است. 

وی ادامه داد: اکثر مدارس ما از صندلی و نیمکت قدیمی استفاده می‌کنند؛ ضمن اینکه در برخی مناطق و حتی در تهران شیوع شپش در بین دانش‌آموزان را داریم که فقط با آموزش مسائل بهداشتی به دانش‌آموزان و خانواده‌ها قابل حل است.

استاد بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به ضرورت توجه به تأمین وسایل گرمایشی استاندارد، خاطرنشان کرد: باید وسایل غیراستاندارد تحت نظارت لازم از مدارس جمع‌آوری شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34173

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر