اخبار سمن‌های محیط زیستی در یک هفته اخیر

آغاز به کار پویش اشتراک سبز و ساخت ایستگاه مطالعه در کازرون

یک عضو انجمن سبز زاگرس گیلان غرب که برای حمایت از جنگل های زاگرس، رکاب‌زنی در اروپای مرکزی را آغاز کرده بود، در واپسین روزهای شهریورماه به کار خود پایان داد.

آغاز به کار پویش اشتراک سبز و ساخت ایستگاه مطالعه در کازرون

گیلان خبر: قرارهای سبز گروه‌های مردمی محیط زیستی سراسر ایران در آخرین هفته از شهریور نیز با جدیت پیگیری شد. به‌رسم هر هفته سعی کردیم با انعکاس این فعالیت‌ها گامی در راستای اشاعه فرهنگ احترام به طبیعت برداریم.

*همایشی تحت عنوان مقابله با آتش‌سوزی و اثرات و عواقب زیست‌محیطی آن در گردنه ملیه‌‌‌نه و دامنه کوه سرکش به مناسبت چهاردهمین سالگرد تأسیس انجمن سبز زاگرس و چهلمین روز آتش‌سوزی بزرگ سرکش، با میزبانی انجمن سبز زاگرس و مشارکت عالی مردم، فعالان زیست‌محیطی، و همچنین شاعران و هنرمندان برگزار  شد.  این همایش با اهدای جوایز به کودکان سبز کلهر و توزیع کتاب جنایت علیه محیط زیست در بین مهمانان و امضای بیانیه‌ای برای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه برای حفاظت از زاگرس پایان یافت.

 

*آتش‌سوزی جنگل منطقه بدون شیر مرز بین شهرستان سروستان و خرامه به همت نیروها و گروه عاشقان طبیعت سروستان و خرامه در استان فارس مهار شد.

*دومین کارگاه آموزشی محیط زیست توسط سمن سرزمین بادغوث با محوریت پسماند، بازیافت و معرفی مناطق حفاظت‌شده و معرفی برخی از گونه‌های جانوری منطقه با استفاده از نمونه‌های تاکسیدرمی برای کودکان 8 تا15 سال در خانه محله نیروگاه شهرستان سبزوار خراسان رضوی انجام گرفت.

* همایش پاک‌سازی و پیاده‌روی با حضور سفیران طبیعت در کنار همیاران طبیعت و دوستان همراز با زمین همراه با نصب بنرهای فرهنگ‌سازی در پارک گلستان شهر جدید هشتگرد و حضور در نمایشگاه کتاب اداره کل منابع طبیعی استان البرز انجام گرفت.

*گروه مرزنشینان سبز دهلران در اقدامی خودجوش، جاده آبگرم را از زباله‌ها پاک‌سازی کردند.

*باهمت انجمن میراث پریشان و دوستداران طبیعت فاز اول پویش اشتراک سبز و ساخت ایستگاه مطالعه در کازرون انجام گرفت.

*نمایشگاه عکس تالاب کیاکلایه و رودخانه لنگرود در حاشیه اکران فیلم‌های ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در این شهر باهمت کانون فعالان محیط زیست یالمند لنگرود و جمعیت دوستداران محیط زیست، برگزار شد.

*باهمت بوم بانان و رفتگران طبیعت گیلان در حاشیه جشنواره فیلم سبز برگزاری کارگاه‌های آموزشی پرنده‌نگری، مدیریت پسماند و تفکیک از مبدأ و کاردستی با مواد بازیافتی انجام گرفت.

*مستند زلزله خاموش باهمت انجمن همیاران محیط زیست زرقان در جشنواره بین‌المللی فیلم سبز با حضور جمعی از  مسئولین و شهروندان بخش زرقان اکران شد. در این برنامه از اهمیت محیط زیست و حفاظت آن و همچنین تأثیر رسانه و فیلم و مستند در ارتقا آگاهی و فرهنگ عمومی نیز سخن گفته شد.

*گروه سبز اندیشان جوان مهاباد نیز با اجرای برنامه‌های متنوعی در حاشیه جشنواره فیلم سبز توانست خیل مشتاقان به محیط زیست را به سالن بکشاند.

*کامو کلهر عضو انجمن سبز زاگرس گیلان غرب که برای حمایت از زاگرس، رکاب‌زنی اروپای مرکزی را روز یازدهم شهریورماه از کرواسی آغاز کرده بود، بیست و یکم شهریور در شهر دوبروونیک به پایان رساند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34179

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر