وزیر بهداشت مطرح کرد

تقویت اورژانس هوایی و دریایی در آینده نزدیک

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه تقویت ناوگان هوایی، دریایی و زمینی اورژانس در دولت دوازدهم مدنظر قرار دارد، گفت: سال گذشته علی‌رغم انجام چند صدهزار مأموریت توسط نیروهای اورژانس، کمترین شکایت مردمی از این بخش بوده است.

تقویت اورژانس هوایی و دریایی در آینده نزدیک

گیلان خبر: سید حسن هاشمی در مراسم چهل و دومین سالروز تأسیس اورژانس اظهار داشت: نیروهای اورژانس خدمات زیادی داشته و شبانه‌روز هزاران بار مورد سوال قرار می‌گیرند. مسئولیت سنگینی بر دوش دوستان در حوزه اورژانس است، از طرفی نیز شغل آنها پراسترس بوده و مشقت دارد.

وی افزود: طی چهار سال و نیم گذشته آمبولانس هوایی راه‌اندازی شد و در 30 نقطه از کشور حضور نیروهای اورژانس هوایی را داریم، همچنین ناوگان اورژانس نوسازی و مجهز شده است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: بیش از 2 هزار آمبولانس در این مدت به اورژانس کشور اضافه شد، 120 مرکز بیمارستانی تجهیز و پرسنل زیادی آموزش دیده‌اند، ولی آنچه که حائز اهمیت است این بوده که افزایش رضایت‌مندی مردم را داشته باشیم.

هاشمی گفت: یکی از بخش‌های ما که کمترین شکایت و نارضایتی از آن بوده اورژانس است و این در حالی بوده که 60 هزار مأموریت طی سال گذشته  توسط نیروهای اورژانس انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: علی‌رغم همه اقدامات صورت گرفته باید تلاش‌های بیشتر شود تا مدت زمان رسیدن به حادثه‌دیدگان به حداقل برسد. همچنین در دولت دوازدهم تلاش می‌کنیم ناوگان اورژانس کشور را در حوزه زمینی، هوایی و دریایی تقویت کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه امیدوارم با برنامه‌های صورت‌گرفته بتوانیم بیش از گذشته توانمندی‌های لازم را در حوزه اورژانس فراهم کنیم، گفت: البته باید توجه داشت که پیشگیری از حوادث مختلف همچون نزاع و تصادفات کاهش یابد. همچنین لازم است بدانیم که هر چقدر ما اورژانس را تقویت کرده و توسعه دهیم ولی به موضوع پیشگیری از حوادث و فرهنگ‌سازی توجه نشود، به نتیجه نمی‌رسیم.

هاشمی با اشاره به اینکه نزاع دومین عاملی بوده که با اورژانس‌های کشور به دلیل آن تماس حاصل می‌شود، گفت: اختلالات روانپزشکی، درصورتی که در جامعه درمان شود، نزاع نیز کاهش می‌یابد و از آن طرف کارهای نیروهای اورژانس هم کاهش می‌یابد، بنابراین فرهنگ‌سازی بسیار حائز اهیمت است.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلفی در ایجاد این فرهنگ‌سازی سهیم هستند،‌گفت: دروغ،‌ ایجاد استرس، کم‌فروشی، خوردن حق مردم، نگرفتن دست کودکان یتیم،  و... از جمله مشکلاتی است که رفع آن نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و همه از موضوعاتی است که برای رفع آن باید از اباعبدالله الحسین درس  بگیریم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34545

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر