ساعت ۱۰ امروز

تجمع نوجوانان عاشورایی با عنوان همایش «احلی من العسل» در امامزاده حسن تهران

همایش «احلی من العسل» در امامزاده حسن با تجمع نوجوانان عاشورایی و با سخنرانی حجت الاسلام موسوی متقی مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه در ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.

تجمع نوجوانان عاشورایی با عنوان همایش «احلی من العسل» در امامزاده حسن تهران

گیلان خبر: به منظور اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ عاشورا و آشنایی نسل جوان و نوجوان با اهداف قیام حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در راستای اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش و بهره‌گیری از ظرفیت بقاع متبرکه امامزادگان عظیم‌الشأن همزمان با ششمین روز از دهه محرم همایش نوجوانان عاشورایی با عنوان «احلی من العسل» در بیش از 317 امامزاده و بقعه متبرکه شاخص برگزار می‌شود.

این مراسم باشکوه در تهران صبح امروز با حضور بیش از 3000 دانش‌آموز تهرانی و نوجوانان عاشورایی و جمعی از مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه و آموزش‌ و پرورش در امامزاده حسن(ع) برگزار خواهد شد. 

با توجه به اینکه سوگواره بصیرت عاشورایی در 3125 امامزاده کشور در حال برگزاری است و پیش از این همایش «احلی من العسل» ویژه نوجوانان در سطح مدارس کشور برگزار می‌شد که با هماهنگی های صورت گرفته با آموزش و پرورش، دانش آموزان برای برگزاری این همایش سراسری در بقاع متبرکه کشور حضور می‌یابند که بر اساس جمع بندی های صورت گرفته در مجموع دانش آموزان کشور در 317 امامزاده و بقعه متبرکه کشور همزمان با ششم محرم که منسوب به حضرت قاسم بن الحسن نوجوان کربلاست حضور یافته و به عزاداری و سینه زنی می‌پردازند.

این همایش با حضور دانش آموزان پسر به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و ولایت پذیری نوجوان 13 ساله دشت کربلا ، حضرت قاسم ابن الحسن(ع) برگزار می‌شود.

عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم بن الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش، حضرت سیدالشهدا(ع) است که پرسیدند: مرگ در نزد تو چگونه است و این نوجوان 13 ساله در جواب حضرت گفت؛ مرگ در نزد من، شیرین تر از عسل (احلی من العسل) است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34791

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر