مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف:

تدارک ویژه سازمان اوقاف برای برگزاری نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف با بیان اینکه تدارک ویژه‌ای برای برپایی نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه در نظر گرفته شده است، گفت: این نماز جماعت در بیش از ۳۱۰۰ امامزاده و بقعه متبرکه برگزار می‌شود.

تدارک ویژه سازمان اوقاف برای برگزاری نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا

گیلان خبر: حجت‌الاسلام محمدکاظم موسوی متقی گفت: در ایام عاشورا و تاسوعای حسینی همه ساله عزاداران و دسته‌جات مختلف جهت عرض تسلیت و ارادت به آستان مقدس امامزادگان به مناسبت فرارسیدن عاشورا و تاسوعای حسینی به این اماکن مقدس مشرف می‌شوند.

سازمان اوقاف و امور خیریه تدابیر ویژه‌ای برای تاسوعا و عاشورای حسینی جهت برپایی نمازهای جماعت ظهر و عصر کرده که مهم‌ترین برنامه این سازمان در کنار برپایی خیمه‌های معرفت، حضور مبلغین، امنیت و حراست عزاداران، تبلیغات و فضاسازی محیطی، تأکید بر برپایی نماز جماعت در این روزهاست.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف تصریح کرد: با هیأت امنا در قرارگاه مرکزی سیدالشهدا تماس‌هایی گرفته شده و هماهنگی‌هایی برای اتخاذ تدابیر ویژه‌ای برپایی نمازهای ظهر و عصر در امامزادگان و بقاع متبرکه شده است تا دسته‌جات عزاداری از نیم ساعت مانده با اذان ظهر مراسم و حرکت خود را متوقف کرده و جهت حضور در صفوف نمازهای جماعت ظهر و عصر اقدام کنند.

حجت‌الاسلام موسوی متقی گفت: هیأت امنا و مدیران آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه نسبت به مقدمات برپایی نمازهای جماعت ظهر و عصر اهتمام ویژه دارند و با آنکه بسیاری از امامزادگان ظرفیت برگزاری نماز جماعت چند هزار نفری را ندارند، اما باید اقداماتی انجام دهند تا این نماز جماعت در صحن و سرا، شبستان و فضای باز برپا شود.

وی افزود: هیأت‌های عزاداری باید همانند اباعبدالله الحسین که در ظهر عاشورا اهتمام ویژه‌ای برای برپایی نماز جماعت ظهر عاشورا داشتند، از خود بروز دهند و به امام، مولی و مقتدای خود اقتدا کنند.

مدیرکل فرهنگی سازمان اوقاف در پایان گفت: در 3100 امامزاده و بقعه متبرکه در سراسر کشور نماز ظهر تاسوعا و عاشورا برگزار شده و ان‌شاءالله شاهد نماز باشکوهی خواهیم بود که مایه عزت عزاداران است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34922

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر