عضو کمیسیون آموزش مجلس:

مسائل «پرورشی، فرهنگ دینی و مدنی» در اولویت آموزش و پرورش قرار ندارد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه موضوع فرهنگ و پرورش از بحث آموزش مهمتر است، گفت: متأسفانه بحث‌های پرورشی، فرهنگ مدنی و دینی در عمل، در اولویت آموزش و پرورش قرار ندارد.

مسائل «پرورشی، فرهنگ دینی و مدنی» در اولویت آموزش و پرورش قرار ندارد

گیلان خبر: حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمد باقر عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص «وضعیت آموزش و پرورش»، اظهار داشت: یکی از مشکلات آموزش و پرورش بحث ساماندهی استخدام نیرو در این وزارتخانه است.

وی ادامه داد: باید سیستم جذب متمرکز قانونمندی وجود داشته باشد تا هم مردم اذیت نشوند و هم بر آموزش و پرورش نیرو تحمیل ‌نشود و دغدغه مجلس نیز کاهش یابد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در دولت نسبت به آموزش و پرورش کم توجهی می‌شود، تصریح کرد: باید رئیس جمهور به این موضوع توجه بیشتری داشته باشد؛ چراکه اگر یک دهم توجه به بهداشت، به آموزش و پرورش توجه می‌شد، خیلی از مسائل آموزش و پرورش حل می‌شد.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین عبادی خاطرنشان کرد: باید به کارهای فرهنگی اولویت داده شود، اما آنچه می‌بینیم این است که پرورش و تربیت را در اولویت قرار ندارد در عمل، چه در نزد خانواده‌ها، معلمان و سیستم آموزش و پرورش همه پُز نمره می‌دهند که برای نمونه اعلام کنند که چند نفر در کنکور پذیرفته شده‌اند.

وی ابراز داشت: ممکن است از جهت علمی خروجی خوبی داشته باشیم، اما در حوزه مسئولیت پذیری دارای مشکل هستیم و مدیرانی که در سطوح مختلف دچار مشکل هستند، زمانی در آموزش و پرورش رشد کرده‌اند و ریشه این معضلات در آموزش و پرورش است.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تأکید بر اینکه موضوع فرهنگ و پرورش از بحث آموزش مهمتر است، متذکر شد: متأسفانه بحث‌های پرورشی، فرهنگ مدنی و دینی در عمل در اولویت قرار ندارد و والدین، معلمان و مسئولان آموزش و پرورش آن را در اولویت قرار نمی‌دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34923

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر