رئیس اوقاف غرب تهران مطرح کرد

اجرای طرح بصیرت عاشورایی از ۳۱ شهریور تا ۲۰ آبان

رئیس اوقاف غرب تهران گفت: طرح بصیرت عاشورایی از ۳۱ شهریور لغایت ۲۰ آبان با شعار «کرامتنا الشهاده» از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه اجرا شده و اوقاف غرب تهران تدارک ویژه‌ای برای اجرای این طرح در نظر گرفته است.

اجرای طرح بصیرت عاشورایی از ۳۱ شهریور تا ۲۰ آبان

گیلان خبر: حجت‌الاسلام محمدامین رایمند از اجرای طرح بصیرت عاشورایی که از 31 شهریور تا 20 آبان با شعار «کرامتنا الشهاده» در اداره اوقاف و امور خیریه غرب تهران خبر داد.

وی افزود: همایش شیرخوارگان حسینی، همایش «لبیک یا حسین» و همایش «احلی من العسل» در امامزادگان و بقاع متبرکه اداره اوقاف و امور خیریه غرب تهران اجرایی شده است.

رئیس اوقاف غرب تهران تصریح کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه دارای محوریت خاصی بین مردم هستند چرا که آنها به صورت خودجوش در این اماکن مذهبی و مراسم‌های مختلف شرکت کرده و نیازی به هزینه برپایی همایش نیست. چرا که مردم ایران اسلامی به دلیل حرارت موجود در دلشان که برگرفته از خون سیدالشهدا است در برنامه‌های مذهبی عزاداری شرکت می‌کنند.

رایمند خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر قطب فرهنگی شدن امامزادگان در کشور می‌کوشیم محوریت امامزادگان را که قرار است با حضور مردم به قطب فرهنگی تبدیل شوند و در آنجا مردم به آرامش برسند را همواره در اجرای برنامه‌های اداره اوقاف داشته باشیم. چرا که مخاطبان مختلف با سنین متفاوت در این اماکن حضور پیدا می‌کنند. 

وی افزود: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان متولی امامزادگان، برنامه‌‌هایی را برای بهره‌برداری بهتر مردم از این اماکن مقدس تدارک دیده است و ویژه برنامه‌های خاصی در ایام تاسوعا و عاشورا در نظر گرفته شده است.

رئیس اوقاف غرب تهران گفت: محوریت برنامه‌ها در ایام تاسوعا و عاشورا برپایی نماز جماعت ظهر و عصر است و با توجه به تأکیدات فراوان مسئولان ارشد سازمان اوقاف و امور خیریه می‌کوشیم برپایی این نمازهای جماعت در بین مردم نهادینه شود تا مردم از اصلی‌‌ترین دلیل قیام کربلا مطلع شده و بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های کلی سازمان اوقاف و امور خیریه که مورد تأکید و تدبیر رئیس این سازمان هم است اجرای عالمانه و امینانه نیات واقفین است تا مردم در هنگام توزیع اطعام در بین عزاداران متوجه این موضوع شوند که هزینه این کار از محل اجرای نیات واقفین بوده است. به طوری که بر روی ظروف غذا این اطلاع‌رسانی انجام می‌شود تا آنها از نیت واقفی سالیان قبل این وقف را به عنوان صدقه جاری انجام داده مطلع شوند.

رایمندی خاطرنشان کرد: املاک وقفی نوش‌آفرین خانم دارای بیش از یک قرن سابقه در تهران است و مردم این شهر حدود 110 سال از این وقف انتفاع می‌برند. ضمن اینکه این موضوع نشان‌دهنده آن است که وقف وابسته به دولت‌ها، حکومت‌ها و ایامی خاصی نبوده و برخی وقف‌ها بین 500 تا 700 سال سابقه دارد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34928

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر