بسته ویژه مشاور سلامت

کفش مناسب برای کودکان/ پیشگیری از بروز سرطان با شیر مادر

مشاوران سلامت امروز در پاسخ به پرسش‌ شهروندان درباره ورزش برای بیماران قلبی، کفش مناسب برای کودکان، نوشیدنی مناسب برای بیماری سنگ کلیه و... پاسخ گفتند.

کفش مناسب برای کودکان/ پیشگیری از بروز سرطان با شیر مادر

گیلان خبر: صدای مشاور سلامت خبرگزاری ما برای ارتقای سطح دانش سلامت مردم جهت حفظ و مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود، مطالب آموزشی را منتشر می‌کند،‌ همچنین به پرسش‌های مطرح شده از سوی شهروندان در این زمینه پاسخ می‌دهد.

هموطنان می‌توانند هرگونه پرسش و ابهامی درباره مسائل و مشکلات جسمی و روانی خود را در تماس با شماره تلفن 02188911667 یا آی دی تلگرامی fars_health@ مطرح کرده و پاسخ‌های خود را از طریق صفحه « مطب مجازی» خبرگزاری ما دریافت کنند.

بیماران قلبی می‌توانند ورزش کنند

محمود تابنده متخصص بیماری‌های قلب و عروق اظهار داشت: نارسایی قلبی به معنای این است که قلب نتواند به صورت عادی خون را پمپاژ کند و به سایر اندام‌ها برساند که باید توجه داشت این عارضه بعد از بیماری‌های ماهیچه‌ای یا دریچه‌ای قلب و مزمن شدن آن بروز می‌کند.

تابنده در پایان در خصوص ورزش کردن برای افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی گفت: انجام ورزش برای تمام بیماران توصیه می‌شود و حتی افرادی که از بیماری‌های قلبی و عروقی رنج می‌برند نیز می‌توانند تحت نظر پزشک ورزش مناسب انجام دهند اما باید توجه داشت این افراد باید از انجام ورزش‌های سنگین پرهیز کنند به دلیل اینکه انجام حرکات سنگین باعث تشدید بیماری‌های قلبی و عروقی و سکته خواهد شد.

کفش مناسب برای کودکان

یاسر نژادی متخصص ارتوپدی گفت: باید توجه داشت کفش‌ مناسب باید دارای پنجه نیم‌دایره باشد تا فاصله قابل قبولی میان انگشتان ایجاد شود همچنین باید یک فاصله مناسب میان شست پا و جلو کفش وجود داشته باشد. متخصصان معمولاً به والدین توصیه می‌کنند به جای خرید کفش‌های گران‌قیمت برای کودک که باید برای مدت زمان طولانی استفاده شود دو جفت کفش ارزان قیمت در فواصل مختلف تهیه شود به دلیل اینکه پای کودکان به سرعت در حال رشد است.

این متخصص ارتوپدی و جراح استخوان و مفاصل با اشاره به کفش ورزشی مناسب برای کودکان، گفت: کفش‌های میخی به هیچ وجه برای کودکان زیر 10 سال نباید استفاده شود و همچنین باید توجه کنیم سن 10 سال برای تفکیک کفش از اهمیت زیادی برخوردار است و در این سن کودک باید متناسب با ورزشی که انجام می‌دهد، کفش خود را انتخاب کند.

جایگزینی ماءالشعیر با آب اشتباه است

ناصر سیم فروش متخصص کلیه و جاری ادراری گفت: : مصرف یک یا 2 لیوان ماءالشعیر در روز مانعی ندارد ولی اینکه بخواهیم مصرف آن را جایگزین آب کنیم، بسیار اشتباه است چرا که این ماده حاوی اگزالات بوده و می‌تواند در سنگ‌سازی دخالت داشته باشد، بنابر این بهترین راه پیشگیری از سنگ‌سازی کلیه استفاده از آب است.

پیشگیری از بروز سرطان با شیر مادر

پروفسور محمداسماعیل اکبری فوق‌تخصص جراحی غدد و سرطان در خصوص ارتباط شیر مادر و پیشگیری از بروز بیماری سرطان اظهار کرد: مجامع علمی نیز یکی از مباحث اصولی شیر مادر است، در مطالعات انجام شده سابق ارتباط شیر مادر و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی به اثبات رسیده بود و ما در تحقیقات خود به دنبال دریافت ارتباط شیر مادر و بیماری سرطان بودیم.

اکبری گفت: در بررسی مرکز تحقیقات سرطان نتیجه اعجاب آوری به دست آمد، مبنی بر اینکه مادرانی که 18 تا 24 ماه شیردهی برای هر بچه خود داشته باشند، موفقیت بسیاری در پیشگیری از سرطان سینه خواهند داشت لذا به طور قطعی به مادران توصیه می‌شود شیردهی به نوزاد را در این بازه زمانی انجام دهند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34929

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر