استان‌هایی که بیشترین نذورات را در محرم سال گذشته اهدا کردند

مدیر کل انفاقات، صدقات و امور اجرایی کمیته امداد گفت: مشارکت عزاداران در طرح احسان حسینی کمیته امداد در ماه محرم سال گذشته ۵۵ میلیارد و ۷۵۵ میلیون تومان بوده است.

استان‌هایی که بیشترین نذورات را در محرم سال گذشته اهدا کردند

گیلان خبر: ابوالقاسم رستگار از برگزاری طرح احسان حسینی در ایام عزاداری خبر داد و گفت: مشارکت عزاداران در طرح احسان حسینی کمیته امداد در ماه محرم سال گذشته 55  میلیارد و 755 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه داد: امسال ساماندهی نذورات با محوریت مراکز نیکوکاری انجام می‌شود، گفت: هدایت نذورات عزاداران سید الشهدا(ع) در ماه محرم به سوی مددجویان و نیازمندان ساکن در مناطق کم برخوردار یکی از وظایف حوزه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد است.

مدیر کل انفاقات، صدقات و امور اجرایی کمیته امداد گفت: مردم نیکوکار استان‌های فارس با شش میلیارد و 883 میلیون تومان، لرستان با حدود پنج میلیارد و 957 میلیون تومان و ایلام با پنج میلیارد و 168 میلیون تومان بیشترین نذورات را در ماه محرم سال گذشته با هدف کمک به نیازمندان به  دفاتر کمیته امداد سراسر کشور اهداء کردند.

رستگار تصریح کرد: کمک‌های نقدی اهداء شده 526  میلیون تومان، مشارکت‌های غیرنقدی معادل پنج میلیارد و 116 میلیون تومان، اهدای کمک از طریق مراکز نیکوکاری حدود 25 میلیارد تومان و کمک‌های مستقیم نیز در حدود 25 میلیارد تومان بود.

وی با اشاره به  اینکه امسال نیز مانند سال‌های گذشته طرح احسان حسینی در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی برگزار خواهد شد افزود: با توجه به اینکه زائران راهپیمایی اربعین حسینی برای رفتن به عراق از سه استان خوزستان، ایلام و کرمانشاه عبور می‌کنند، پایگاه‌های دریافت نذورات و کمک‌های مردمی در پایانه‌های مرزی این سه استان مستقر خواهد شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 34991

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر