برای ایام مراسم تاسوعا و عاشورا عنوان شد

ورود گردشگران به روستای ابیانه فقط با یک محدودیت

علاقه‌مند به حضور در آیین‌‌‌‌‌‌‌‌های عاشورایی استان اصفهان دعوت شدند تا در بیش از ۷۰ هفتاد آیین و میراث ناملموس ماه محرم که در دو سال اخیر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است، در روستای ابیانه شرکت کنند.

ورود گردشگران به روستای ابیانه فقط با یک محدودیت

گیلان خبر: با توجه به هماهنگی به‌عمل آمده با مسئولان شهرستان نطنز و روستای تاریخی ابیانه گردشگران می‌توانند در ایام تاسوعا و عاشواری حسینی نیز به ابیانه سفر کنند و هیچ‌گونه محدودیتی برای حضور تورهای گردشگری و گردشگران خارجی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در ابیانه وجود ندارد.

کما اینکه اداره‌کل میرا‌ث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان اعلام کرد که با توجه به ظرفیت محدود روستا و حضور گسترده مردم ابیانه از سایر نقاط کشور، امکانات و بافت تاریخی روستا برای خدمات‌رسانی به گردشگران با محدودیت‌هایی مواجه است.

بنابراین اداره‌کل میراث‌فرهنگی اصفهان از عموم هموطنان سوگوار که علاقه‌مند به حضور در آیین‌‌‌‌‌‌‌‌های عاشورایی استان اصفهان هستند دعوت کرد که در بیش از 70 هفتاد آیین و میراث ناملموس ماه محرم که در دو سال اخیر در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده، در شهرستان‌های مختلف این استان شرکت کنند.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 35009

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر