مرگ حدود نیم‌میلیون ایرانی طی ۱۸ سال در سوانح رانندگی

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: طی ۱۸ سال اخیر بیش از ۴۵۹ هزار نفر بر اثر سوانح ترافیکی در ایران جان خود را از دست داده و ۴.۵ میلیون نفر مصدوم شده‌اند.

مرگ حدود نیم‌میلیون ایرانی طی ۱۸ سال در سوانح رانندگی

گیلان خبر: سردار تقی مهری در همایش یادبود قربانیان حوادث رانندگی که صبح امروز برگزار شد با اشاره به فوت و مجروحیت صدها هزار تن از مردم ایران در حوادث ترافیکی اظهار کرد: از سال 77 که نخستین آمارها در این بخش جمع‌آوری شد تا سال 95 نزدیک به 459 هزار نفر از هموطنان‌مان براثر سوانح رانندگی کشته و بیش از 4.5 میلیون نفر مصدوم و مجروح شدند. 

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: در حال حاضر نیز بخش اعظمی از 120 تخت بیمارستانی فعال در کشور به مصدومان و مجروحان سوانح ترافیکی اختصاص دارد. 

وی با اشاره به راه‌اندازی پویش‌های مردمی برای ارتقای فرهنگ ترافیکی و کاهش رفتارهای پرخطر در موضوع پیشگیری در برابر سوانح ترافیکی تاکید کرد.

مهری در ادامه با بیان اینکه باید برای استانداردهای وسایل نقلیه سرمایه‌گذاری کرد، گفت: از میان 3 عامل اصلی بروز سوانح جاده‌ای که خودرو، جاده و راننده هستند، بزرگترین عامل تصادفات مسئله انسانی است و علاوه بر آن باید سرمایه‌گذاری جدی برای ارتقای استانداردهای وسایل نقلیه و همچنین رفع نقاط حادثه‌خیز از جاده‌های کشور انجام داد. 

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه روزانه 43 نفر بر اثر سوانح ترافیکی جان خود را از دست می‌دهند که 50 درصد از این تلفات در صحنه تصادف رخ می‌دهد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 35326

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر