رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی:

هنوز بخشی از معوقات طرح خرید خدمات آموزشی به مؤسسان مدارس غیردولتی باقی مانده است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در مورد طرح خرید خدمات آموزشی گفت: هنوز بخشی از معوقات این طرح به مؤسسان باقی مانده و باید به گونه ای عمل کنیم که مشکل برطرف شود و این طرح امسال تداوم یابد.

هنوز بخشی از معوقات طرح خرید خدمات آموزشی به مؤسسان مدارس غیردولتی باقی مانده است

گیلان خبر: مجتبی زینی وند در جلسه گردهمایی معلمان مدرسه خرید خدمات آموزشی منصور نفر و موسسه آموزشی غیر دولتی سپهر معرفت که در سالن فرهنگی سیدالشهدا(ع) برگزار شد، با بیان اینکه در طرح بسته حمایتی و طرح خرید خدمات آموزشی گذشته شاهد ارتقای وضعیت آموزشی دانش آموزان بوده ایم،  اظهار داشت: امسال چهارمین سال اجرای طرح خرید خدمات آموزشی است که رویکرد آموزش وپرورش تقویت این طرح است و رئیس جمهور نیز از این مدل مشارکتی حمایت می کند .

وی افزود : مؤسسان مدارس غیردولتی با نیت خداپسندانه در راه تعلیم و تربیت فرزندان کشور خدمت می کنند و ما نیز در این مسیر از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم که این تلاش ها بدون عشق به تعلیم و تربیت میسر نیست.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: مهمترین کارکرد آموزش و پرورش رشد شخصیتی و تربیت نوجوانان و جوانان بوده و دنیای امروز به این ضرورت پی برده است و توانایی ، قدرت و تصمیم سازی از آن کشورهایی است که ابزار دانش و نوآوری را در دست داشته باشند.

وی با بیان اینکه داشتن جامعه ای توسعه یافته و دارای قدرت اقتصادی ،صنعتی وعلمی بالا مستلزم تربیت و  ساختن انسانی قدرتمند ، خلاق ، فکور و متفکر ، پویا و دارای مهارت و توانایی فنی و علمی است، گفت : اگر قرار است چنین اتفاق بزرگی در کشور رخ دهد یقینا باید آموزش و پرورش و رکن بسیار مهم آن  یعنی معلم به عنوان محور دانایی و دانش در مرکز این تحول و نگرش قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه صاحب‌نظران توسعه محور دو منابع  انسانی و طبیعی را در بحث توسعه کشور مهم می دانستند، افزود: این مساله جز با آموزش و پرورش امکان پذیر نیست و نقش معلم در فرایند تحول و توسعه کشور باید مورد توجه قرار گیرد و آموزش و پرورش گفتمان اصلی تصمیم سازان کشور باشد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی افزود : وظیفه امروز همه ما  در آموزش و پرورش تلاش برای توسعه کشور بر محور  آموزش خلاق،  فعال  و پویا  برای ساختن نسل آینده است.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم آموزش ها در مدارس در مسیر توسعه پایدار باشد باید دانش آموزان را با تصویر درستی از آینده آشنا کرده و آنها را نسبت به آینده خوشبین کنیم و همچنین باید داده های گذشته و یافته های امروز را به آنها آموزش دهیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اظهار کرد: اگر بتوانیم دانش آموزان را با تفکری خلاق، کنجکاوانه، فکور و نقاد تربیت کنیم گامی در مسیر توسعه پایدار برداشتیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: باید دانش آموزان را از آموزه های حافظه  محور به آموزش های خلاق و کاربردی محور شیفت دهیم همچنین  در آنها فرهنگ قدردانی ، مسئولیت پذیری و پاسخگویی را احیا کنیم.

زینی وند افزود: اگر بخواهیم دانش آموز امروز به هویت تاریخی و ملی خود افتخار کند و برای آینده خوشبین باشد و انگیزه لازم را داشته باشد راهی به جز تغییر داده های امروزی نداریم.

وی با اشاره به اینکه ضرورت امروز، وجود دانش آموز خلاق و توانمند و با مهارت است، گفت: تربیت و آموزش انسان خلاص و تولید ثروت و اشتغال در نظام آموزشی پویا به وجود می آید.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در چنین شرایطی تولید، اشتغال،  امنیت اجتماعی، فرهنگی ایجاد می شود و بر همین اساس آموزش و پرورش با رشد و توسعه، تقویت   اقتدار ملی و تولید سرمایه های مادی و معنوی و انسجام اجتماعی پیوند ناگسستنی دارد.

زینی وند با اشاره به رسالت مهم مؤسسان و راهبران آموزشی در مدارس برای مشارکت دادن اولیای دانش آموزان در فرآیند تصمیم گیری، بیان کرد: امروزه منابع فکری و فرهنگی دانش آموزان محدود به کتاب و محصور در کلاس درس و مدرسه نیست  و رشد روز افزون شبکه های  مجازی در سایه تحولات اجتماعی به  گونه‌ای است که اگر  همراهی و هم نوایی ، همدلی و مشارکت  اولیا در فرآیند برنامه های آموزشی و تربیتی مدارس نباشد این شبکه های مجازی نه تنها فرصتی برای اعتلای سطح فکری و دانش آموزی نخواهد بود بلکه تهدیدی جدی است .

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی اظهار کرد: با تشکیل جلسه اولیا و مربیان باید خانواده ها را در امور مدرسه مشارکت داد.

وی در مورد طرح خرید خدمات آموزشی بیان کرد: هنوز بخشی از معوقات این طرح به موسسان باقی مانده و باید به گونه ای عمل کنیم که این مساله برطرف شده و این طرح امسال تداوم یابد.

زینی وند یادآور شد: مدارس طرح خرید خدمات آموزشی در مناطق محروم به ارتقای وضعیت آموزشی و پرورشی مدارس کمک کرده و امیدواریم با حمایت  رئیس جمهور، وزیر آموزش و پرورش و مسئولان امر این مدل مشارکتی تداوم یابد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 35397

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر