نایب رئیس مؤسسه پزشکان بدون مرز منجی خبر داد

اعزام پزشکان بدون مرز ایرانی به مناطق محروم کشور و کربلا با هزینه شخصی خودشان

نایب رئیس مؤسسه پزشکان بدون مرز منجی گفت: تنها سرمایه ما نیروی انسانی ماست که به صورت داوطلبانه عضو مؤسسه پزشکان بدون مرز هستند و در طول سال با هزینه شخصی خودشان در مناطق محروم کشور و یا کربلا مستقر شده و به درمان بیماران و خدمات‌رسانی مشغول می‌شوند.

اعزام پزشکان بدون مرز ایرانی به مناطق محروم کشور و کربلا با هزینه شخصی خودشان

گیلان خبر: محمد شکیبا امروز در حاشیه همایش سلامت در اربعین اظهار کرد: کمیته تخصصی راهپیمایان اربعین که متولی اصلی آن دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر هستند آغاز به کار کرده است و مؤسسه مردم نهاد پزشکان بدون مرز منجی دبیری این کمیته را عهده‌دار شده است.

وی افزود: برنامه‌ریزی کرده‌ایم که برای سه قشر درمان‌گران، موکب‌داران و مردم عادی نکات آموزشی درمانی و مورد نیاز را آموزش دهیم تا اگر اتفاق خاصی در مسیر اربعین رخ داد بتوانند حداقل کار را برای مصدوم انجام دهند.

نایب رئیس مؤسسه پزشکان بدون مرز منجی عنوان کرد: سال 94 همایش گسترده‌تری بود چرا که ارگان‌های مختلفی حضور داشتند و صدا و سیما نیز همکاری خوبی کرد، در دعوت مردم به این همایش ضعف وجود داشته است و استقبال خوبی از همایش نشد، وظیفه تبلیغات به عهده ما نبوده است چرا که بودجه و درآمدی هم نداریم.

وی تصریح کرد: تنها سرمایه ما نیروی انسانی ماست که به صورت داوطلبانه عضو مؤسسه پزشکان بدون مرز هستند و در طول سال با هزینه شخصی خودشان در مناطق محروم کشور و یا کربلا مستقر شده و به درمان بیماران و خدمات‌رسانی مشغول می‌شوند.

شکیبا یادآوری کرد: اگر از این جمعیت تنها یک نفر هم بتواند جان یک نفر را نجات دهد کار مؤثری خواهد بود، اگر بسیاری از مسائل بهداشتی را خود موکب‌داران رعایت کنند شاهد خیلی از مسائل نخواهیم بود.

همایش ستاد اربعین صبح امروز و با یک ساعت تأخیر در محل دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد و کارشناسان سلامت نکاتی را در باب نحوه مقابله با حوادث و موارد اضطراری بیان کردند.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 35861

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر