عضو هیأت رئیسه مجلس مطرح کرد

همراهی برخی عوامل کنترل قاچاق با قاچاقچیان تجهیزات پزشک

عضو هیأت رئیسه مجلس با انتقاد از همراهی برخی عوامل انسانی کنترل کننده قاچاق با قاچاقچیان تجهیزات پزشکی گفت: استفاده از نیروی انسانی بیشتر درگمرک تاثیر بیشتری درمبارزه با قاچاق دارد.

همراهی برخی عوامل کنترل قاچاق با قاچاقچیان تجهیزات پزشک

گیلان خبر: اکبررنجبرزاده، عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به اینکه اذعان مسئولان سازمان غذا و دارو نسبت به مبارزه با قاچاق تجهیزات پزشکی و کالاهای سلامت محور رویکرد قابل قبولی از سوی مسئولان است، گفت: هرگونه اقدام تشدید کننده در مبارزه با قاچاقچیان تجهیزات پزشکی مورد حمایت مجلس شورای اسلامی است، اگر دراین راستا نیاز به تصویب قوانین جدید وجود دارد دولت می تواند با ارایه لایحه و یا پیشنهاد به مجلس و پیگیری با طرح خلاء های قانونی در این حوزه را رفع کند.

نماینده مردم اسدآباد درمجلس شورای اسلامی، افزود: حرکت در راستای کاهش قاچاق و افزایش تولیدات داخلی تجهیزات پزشکی منطبق با سیاست های نظام سلامت درجهت رفع معضل بیکاری و افزایش قاچاق است، بنابراین هر دستگاهی که در مسیر مبارزه با قاچاق اقدامات بیشتری انجام دهد؛ به طور حتم از حمایت های مجلس بی بهره نخواهد ماند.

وی با بیان اینکه مبارزه با قاچاق باید با افزایش تدابیر نظارتی از سوی وزارت بهداشت انجام شود، تصریح کرد: به میزان نیروی انسانی فعال در هر دستگاه، به همان میزان خطر ارتباط گیری داخلی با قاچاقچیان کالا وجود دارد، بنابراین به هر روشی که  ممکن است باید بتوان با قاچاق تجهیزات پزشکی مبارزه کرد ؛ ضمن اینکه وجود نیروی انسانی بسیار در گمرک نتیجه قابل قبول تری در مبارزه با قاچاق دارد.

رنجبرزاده با تاکید بر اینکه باید با دستورالعمل‌های ویژه به گمرک نسبت به ورود هر نوع کالا به کشور بازرسی‌های ویژه انجام شود، گفت: ضمن اینکه در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز باید کنترل بیشتری صورت گیرد، تا تجهیزات مورد نیاز از مجاری تولیدات داخلی انجام شده و نباید به بیمارستان ها اجازه داد به شکل خودمختار به نحوی عمل کنند که نیازهای تجهیزاتی را از مجاری غیرقانونی و قاچاق تامین کنند.

نماینده مردم درمجلس دهم، با اشاره به اینکه می‌توان با ثبت نیاز مراکز درمانی دراستفاده از تجهیزات پزشکی نظارت بیشتری بر عملکرد بیمارستان‌ها داشت، افزود: متاسفانه نگرانی های بسیاری از ورود کالاهای غیر ضرور و قاچاق تجهیزات پزشکی و سلامت محور وجوددارد، بنابراین باید نسبت به ورود و استفاده از تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها بازنگری صورت گیرد.

عضو هیات رییسه مجلس، گفت: باید از طریق سیستم‌های الکترونیکی و غیر نیروی انسانی شرایط قاچاق را کنترل کرد، یعنی باید واسطه ها را با هدف جلوگیری از ایجاد مشکل حذف کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36117

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر