فرمانده نیروی انتظامی:

صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران ناشی از کم‌عقلی و ناآشنایی به جهان است

فرمانده نیروی انتظامی به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا پرداخت و گفت: صحبت‌های اخیر رئیس‌جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران ناشی از کم‌عقلی و ناآشنایی وی به جهان است.

صحبت‌های رئیس‌جمهور آمریکا علیه سپاه پاسداران ناشی از کم‌عقلی و ناآشنایی به جهان است

گیلان خبر: سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در آیین افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم و تجهیزات پلیسی، امنیتی و ایمنی (ایپاس 2017) به امنیت ایران اشاره و اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران با توجه به اینکه در منطقه‌ای متلاطم قرار گرف5ته و کشورهای همسایه به دلیل زورگویی مستکبران و توطئه‌های آنها خدشه‌ای بر آنها وارد شده و ناامنی دارند و همچنین به واسطه گروه‌هایی که به اسم اسلام و مخالف اسلام و مسلمان امنیت را سلب می‌کنند به لطف الهی در موقعیتی ممتاز قرار گرفته است.

وی گفت: ایران امنیتی با ثبات دارد و جمهوری اسلامی ایران به برکت خون شهدا، هدایت مقام معظم رهبری و انسجام مردم شهیدپرور و هوشیاری دستگاه‌های نظامی و انتظامی به‌خصوص سپاه پاسداران عزیز در امنیت کامل است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به هجمه یاوه گویان و به‌خصوص رئیس‌جمهور آمریکا در خصوص سپاه اشاره و تصریح کرد: رئیس‌جمهور آمریکا حرف‌هایی زده که ناشی از کم‌عقلی و ناآشنایی وی با جهان است و صحبت‌هایی علیه سپاه کرده است؛ اما باید بدانند این انسجام و قوتی که در نیروهای مسلح و همچنین هوشیاری مردم وجود داشته است باعث امنیت شده است.

سردار اشتری تأکید کرد: امروز امنیت ایران نه تنها برای کشور خودمان است بلکه توانسته امنیت را به کشورهای دیگر که ناامنی دارند، ببرد.

وی افزود: بنا بر درخواست دولت قانونی سوریه و مردم سوریه، اقدامات مستشاری نیروهای مسلح ایران در سوریه شروع شد و با همت ارتش سوریه امنیت در این کشور برقرار شد، درست مثل کشور عراق و این نشان‌دهنده آن است که جمهوری اسلامی ایران منشأ امنیت و خیر و برکت برای کشورهای همجوار است.

سردار اشتری در خصوص برگزاری نمایشگاه (ایپاس 2017) اظهار داشت: این نمایشگاه باعث خیر و برکت هم برای داخل کشور و هم خارج کشور است و با استمراری که در طول این سال‌ها داشته، توانسته موقعیت، جایگاه و شأن خوبی کسب کند.

وی گفت: نمایشگاه تجهیزات پلیسی، ایمنی و امنیتی یکی از نیازهای داخلی کشور و خارج از کشور است و تعداد غرفه‌ها، تعداد حضور مخترعین داخلی و خارجی نشان‌دهنده اهمیت آن است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های نمایشگاه امسال بخشی است که تحت عنوان «ما می‌توانیم» برپا شده است که با تکیه بر مخترعین، مبتکرین و جوانان داخل کشور به نیازمندی‌های پلیسی، ایمنی و امنیتی خودمان را تدوین کنیم.

این مقام ارشد انتظامی کشور گفت: البته مشارکت پلیس‌های کشورهای دوست و همراه بی‌تأثیر در این پیشرفت نخواهد بود.

سردار اشتری به دوران دفاع مقدس اشاره و اظهار داشت: ما در دوران دفاع مقدس و دورانی که به واسطه زورگویی مستکبران و به‌خصوص آمریکا در تحریم بودیم به دنیا نشان دادیم که می‌توانیم روی پای خود بایستیم و نیازمندی‌هایمان را با تکیه به جوانان دانشمند و صنعت‌گران داخلی برآورده ساختیم.

وی با تأکید بر این مطلب که دوران تحریم همچنان ادامه دارد، گفت: برخلاف صحبت‌هایی که در سال‌های و ماه‌های گذشته صورت گرفته، تحریم ادامه دارد و فشارهایی برای کشور، مردم و نیروهای مسلح ما دارد، اما ما دستاوردهای بسیار خوبی داریم و مهم‌ترین آن این بوده که جمهوری اسلامی ایران توانسته یک بنیه دفاعی قابل قبولی در اختیار داشته باشد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور تصریح کرد: قدرت دفاعی ایران برای صلح و امنیت است؛ ما در حوزه‌های مختلف، پزشکی، علوم انسانی، دفاعی و... پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم؛ پس دنیا باید بداند که اگر جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهد نه‌تنها از پا درنمی‌آید و تسلیم نمی‌شود بلکه قدرتمندتر از گذشته به کار خود ادامه می‌دهد.

وی گفت: نمایشگاه ایپاس 2017 گوشه‌ای از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های ماست؛ یک توان بالقوه در میان اندیشمندان، مبتکرین و مخترعین وجود دارد و ما نتوانسته‌ایم آن را کشف و جمع‌آوری کنیم؛ شاید زمان به ما این فرصت را نداده است.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار امیدواری کرد که با تلاش صورت‌گرفته در تمام کشور بتوان فراخوانی داشت و از تمام ظرفیت‌ها در این زمینه استفاده کنیم.

سردار اشتری ادامه داد: تمام این امکانات برای برقراری امنیت است و امنیت هم برای آرامش مردم و تمام سعی و تلاش ما نیز برای ایجاد امنیت،‌ آسایش و آرامش برای مردم است.

وی با تأکید بر این مطلب که پلیس، مسئولیت امنیت را برعهده دارد، گفت: به حول الهی مشارکت مردم و تلاش مأموران ما خیلی از مأموریت‌های پلیس به سرانجام می‌رسد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در خصوص استفاده از فناوری‌های روز اعلام کرد: نقش فناوری و استفاده از تجهیزات در برقراری امنیت بسیار مؤثر است؛ هر چقدر تجهیزات به‌روزتر استفاده شود و در اختیار مأموران قرار گیرد هم سرعت عمل و هم دقت بیشتر می‌شود و با برپایی این نمایشگاه می‌خواهیم این تجهیزات را بیشتر به داخل پلیس ببریم.

سردار اشتری در خصوص انسداد مرزها گفت: امروز انسداد مرزها به صورت انسانی و به صورت بتن و.. نیست بلکه با استفاده از دستگاه‌های روز بخشی از این کارها استفاده می‌شود؛ خیلی از این کارها توسط تکنولوژی روز انجام شده و شاید کمتر به نیروی انسانی نیاز باشد.

وی گفت: در جاده‌ها توسط دوربین و فناوری توانسته‌ایم ترافیک را کنترل کنیم و نظم ترافیکی را ارتقا بخشیم. همچنین در معابر نیز با استفاده از دوربین سرعت عمل و دقت بیشتر داشته‌ایم.

فرمانده نیروی انتظامی در خاتمه از حضور گسترده شرکت‌های داخلی و خارجی برای برگزاری نمایشگاه ایپاس 2017 تشکر کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36171

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر