همسر شهید مدافع حرم:

حضور بانوان در راهپیمایی اربعین فرصت انس جهانی با امام حسین(ع) است

همسر شهید مدافع حرم حجت الاسلام محمد پورهنگ گفت: گسترده شدن فرهنگ اربعین و انعکاس آن در سطح جهان این نوید را به ما می دهد که ان شاءالله روزهای ظهور امام(عج) ما نزدیک است.

حضور بانوان در راهپیمایی اربعین فرصت انس جهانی با امام حسین(ع) است

گیلان خبر: زینب پاشاپور گفت: بر اساس آنچه در روایات و احادیث ما نقل شده حضرت صاحب الزمان مهدی موعود علیه السلام هنگام ظهور، خود را با نام جدّ بزرگوارشان حضرت اباعبدالله الحسین علیه اسلام معرفی می کنند و خود را منتقم ایشان می‌نامند.

وی ادامه داد: امروز گسترده شدن فرهنگ اربعین و انعکاس آن در سطح جهان این نوید را به ما می دهد که ان شاءالله روزهای ظهور امام(عج) ما نزدیک است.

پاشاپور خاطرنشان کرد: حضور بانوان در این حماسه عظیم و قدم گذاشتن در این مسیر که در روایات و احادیث ما بر آن (زیارت اربعین) تاکید فراوان شده است، در درجه اول برای شخصیت و پرورش منش آنها می‌تواند بسیار موثر باشد. این سفر به هر حال با سایر سفرهای حتی زیارتی متفاوت است و با توجه به شرایط و موقعیت خاص ولی به اذعان زائرانی که خود در این حماسه عظیم حضور داشته‌اند با وجود همه سختی‌ها و خستگی‌ها، این سفر سراسر عزت و احترام است.

همسر شهید مدافع حرم پورهنگ ادامه داد: این حضور در درجه اول برای شخص بانوان موثر است چرا که آنها را به خودشناسی و خودسازی می‌رساند. زائر با حضور در خیل عظیم جمعیت زائران حسینی، جایگاه خود را در منظومه امامت و ولایت بهتر و بیشتر درمی‌یابد و حتی نسبت به نقش خود در خانواده و اجتماع بیش از پیش واقف می‌شود.

پورهنگ تاکید کرد: همانطور که می‌دانیم اهل بیت امام حسین علیه السلام در این مسیر سختی‌ها و مصائب زیادی را متحمل شدند و زائران هم احتمالا سختی‌هایی در این مسیر متحمل می‌شوند، اما این سختی‌ها به هیچ وجه قابل مقایسه با وضعیت اهل بیت امام(ع) نیست اما همین سختی‌ها و همین شرایط کمک می‌کند تا بهتر و بیشتر بتوانیم برخی وقایع و رویدادهای تاریخی را درک کنیم.

وی یادآور شد: زائرانی که خود در پیاده‌روی اربعین حضور داشته‌اند واقف هستند که دردها و زخم هایی که در اثر 3 روز پیاده روی احیانا بر جسم زائر می‌نشیند همه شیرین و دلچسب است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 36180

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر