توکلی خبر داد

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه فردا آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد است، گفت: تا ۸ صبح امروز تعداد ۷۴ هزار و ۳۰۹ نفر در این مرحله انتخاب رشته کرده‌اند.

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

گیلان خبر: حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: با توجه به اعلام رشته محل‌های جدید و انتشار اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای مرحله تکمیل ظرفیت آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال 96 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به منظور مساعدت برای انتخاب رشته داوطلبان، فرصت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت تمدید شده است و داوطلبان تا ساعت 24 یکشنبه 30 مهرماه 96 برای انتخاب رشته مهلت دارند.

وی افزود: داوطلبان باید 20 کدرشته محل را در مرحله تکمیل ظرفیت انتخاب کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: اطلاعیه‌ سازمان سنجش در مورد اصلاحات دفترچه انتخاب رشته و همچنین اعلام رشته محل‌های جدید، علاوه بر رشته‌های تحصیلی قبلی اعلام شده است و تمام متقاضیان واجد شرایط می‌توانند با مطالعه دقیق این اطلاعیه در صورت واجد شرایط بودن و علاقمند بودن بر اساس مفاد اطلاعیه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: تمام متقاضیانی که در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند می‌توانند باتوجه به شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال 96 و مندرجات اطلاعیه مذکور تا 30 مهرماه فرصت دارند نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های مورد علاقه خود در مرحله تکمیل ظرفیت این آزمون اقدام کنند.

وی افزود: ضمناً داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده اند نیز، در صورت تمایل و با توجه به مندرجات این اطلاعیه، می‌توانند نسبت به اصلاح و ویرایش اولویت‌های انتخابی خود تا تاریخ 30 مهرماه 96 اقدام کنند.

توکلی گفت: تا امروز 29 مهر 96 تعداد 74 هزار و 309 نفر از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد، کدرشته های مورد علاقه خود را انتخاب کرده اند.

وی ادامه داد: آن دسته از داوطلبانی که در کدرشته محل‌های تحصیلی دارای شرایط خاص و بورسیه آزمون کارشناسی ارشد سال 96 پذیرفته شده‌اند حق انتخاب رشته در این مرحله را ندارند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 36637

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر