مسئول کمیته برگزاری مراسمات اربعین خبر داد

۸۰۰ ساعت مراسم ویژه اربعین با ۵۵ سخنران و مداح در ۴۰ موکب/ ۱۵ موکب اصلی+آدرس

مسئول برگزاری مراسمات اربعین گفت: ۵۵ سخنران و مداح جهت حضور در ۴۰ موکب با ۸۰۰ ساعت مراسم برنامه‌ریزی شده تا زائرین اربیعن بتوانند از این عزاداری‌ها فیض معنوی بیشتری ببرند.

۸۰۰ ساعت مراسم ویژه اربعین با ۵۵ سخنران و مداح در ۴۰ موکب/ ۱۵ موکب اصلی+آدرس

گیلان خبر: علی‌اکبر مداحی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در مورد مهمترین برنامه‌های کمیته مراسمات اربعین گفت: در سال گذشته بالغ بر یک میلیون زائر در مراسمات 40 موکب اربعین در طول 10 روز شرکت کردند که در مجموع 560 مراسم برگزار شد به طوری که در برخی موکب‌ها 2 و در برخی موکب‌ها 3 مراسم برگزار شده است. 

وی افزود: پیش‌بینی ما برگزاری مراسم سخنرانی و مداحی در 40 موکب است. 

مسئول برگزاری مراسمات اربعین تصریح کرد: تاکنون 55 سخنران و مداح برجسته کشوری قول حضور در مراسمات این کمیته را به ستاد اعلام کردند، به طوری که قرار است این مراسمات در شهر نجف، شهر کربلا، مسیر نجف به کربلا و شهرهای سامرا و کاظمین برقرار شود. 

وی اظهار داشت: زائرین مشرف شده به راهپیمایی اربعین با حضور در این مراسمات و سخنرانی‌ها از فیض و معنویت اربعین بهره ببرند تا این سفر آنها کامل‌تر شود. 

مداحی افزود: این کمیته، مسئول برگزاری مراسم زائرین ایرانی اربعین را برعهده دارد. 

وی درباره موکب‌های اصلی برگزارکننده این مراسمات گفت: 2 موکب اصلی در صحن حضرت زهرا(س) و موکب مسجدالحکیم در شهر نجف، مراسمات سخنرانی و مداحی را به صورت ویژه برگزار خواهند کرد، ضمن اینکه چهار موکب هم در شهر کربلا شامل موکب حباب‌الرضا، حسینیه قمی‌ها، موکب شباب‌الرضا و موکب جنب کنسولگری ایران در این شهر ویژه‌برنامه‌های سخنرانی و مداحی را اجرایی خواهند کرد. 

مسئول برگزاری مراسمات اربعین درباره برگزاری مراسمات سخنرانی و مداحی در 11 موکب اصلی مسیر نجف به کربلا، گفت: موکب امام رضا(ع) در عمود 285، موکب علی‌بن موسی‌الرضا(ع) در عمود 707، موکب میثاق با شهدا در عمود 728، موکب ریحانة‌الحسین در عمود 880، با مداحی سیدمجید بنی‌فاطمه و سخنرانی حجت‌الاسلام پناهیان بعد از نماز ظهر ، موکب صاحب الزمان در عمد 828، موکب احباب‌الرضا در عمود 840، موکب حضرت معصومه(س) در عمود 1080، موکب خدام‌الحسین در عمود 1120 که مربوط به دانشجویان است و حجت‌الاسلام پناهیان بعد از نماز مغرب سخنرانی خواهد کرد و موکب سیدالشهداء در عمود 1404 این 11 موکب اصلی هستند. 

وی خاطرنشان کرد: زائران اربعین بهتر است برای ارتباط بهتر و دقیق‌تر به کانال تلگرامی کمیته برگزاری مراسمات اربعین به آدرس arbaeen _marasemat@ مراجعه کنند، ضمن اینکه آدرس ستاد این کمیته هم در خیابان شارح‌القزوینی روبه‌روی هتل جوارح، هتل بیاره واقع است. 

وی با بیان اینکه تنها 20 سخنران از بین 40 سخنران دعوت شده به مراسم دعوت ما را لبیک گفتند، افزود: گلایه جدی از آنهایی که دعوت کمیته برگزاری مراسم اربعین را نپذیرفته‌اند وجود دارد. 

مداحی گفت: با همکاری خبرگزاری ما، 2 موکب در شهر کربلا جنب کنسولگری سابق و موکب مستقر در عمود 592 در مسیر نجف به کربلا میزبان اهالی رسانه است. 

وی تصریح کرد: تاکنون 35 مداح و 20 سخنران دعوت این کمیته را لبیک گفتند، ضمن اینکه حدود 1200 ساعت برنامه سخنرانی و مداحی از 10 سفر تا اربعین پیش‌بنیی شده است، این در حالی است که سال گذشته 560 مراسم توسط این کمیته برگزار شد و امسال امیدواریم که این تعداد به 800 مراسم برسد. 

مسئول برگزاری مراسمات اربعین خاطرنشان کرد: هیأت رزمندگان در مرز شلمچه و مهران موکب‌هایی را برای پذیرائی از زائران اربعین در نظر گرفته، خاطرنشان کرد: به دلیل اشتیاق فراوان مردم برای سفر سریع‌تر به کربلا، ماندگاری زائرین برای حضور در مراسم سخنرانی به حداقل ممکن می‌رسد، اما اگر درخواست جدی برای برگزاری مراسمات و سخنرانی و مداحی داشته باشیم، می‌توانیم برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم، لذا مردم می‌توانند درخواست‌های خود را به ادمین کانال مذکور و همچنین به شماره 20009516 پیامک کنند. 

مداحی افزود: 900 شعبه هیأت رزمندگان در کل کشور ویژه برنامه‌های فرهنگی خاصی در راهپیمایی اربعین دارند. 

وی تأکید کرد: نه در سال گذشته و نه در سال جاری هیچ‌گونه بودجه دولتی برای برگزاری مراسمات اربعین استفاده نکرده‌ایم، ضمن اینکه سال گذشته 300 میلیون تومان از طریق جمع‌آوری نذورات مردم به این کمیته، مراسمات برگزار شد و سال جاری هم همین رقم کمک‌های مردمی جمع‌آوری شده است. 

مداحی گفت: با اطلاع بنده، زیرساخت‌های لازم برای زائرین اربعین آماده نیست، لذا امیدوارم که دولت در این زمینه جدی‌تر وارد میدان شود، چرا که هیچ کار فرهنگی بالاتر از روضه امام حسین(ع) و عزاداری برای سیدالشهدا و مکتب اهل‌بیت نیست. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ناذرین و خیرین می‌توانند کمک‌های خود را به این کمیته از طریق شماره تلفن#1314*780* (ستاره هفت هشتاد ستاره سیزده چهارده مربع) واریز کنند. 


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37025

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر