رئیس سازمان بازرسی کل کشور:

کارت‌های بازرگانی صوری پدر اقتصاد را در آورده است

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: کارت‌های صوری پدر اقتصاد را درآورده و برخی افراد چون چاره‌ای ندارند و نمی‌توانند کار اقتصادی سالم انجام دهند؛ در این دام گرفتار می‌شوند.

کارت‌های بازرگانی صوری پدر اقتصاد را در آورده است

گیلان خبر: ناصر سراج صبح امروز در جمع فعالان اقتصادی و هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه فشار روی بازرگانان سالم بسیار زیاد است، گفت: کار سالم در این کشور سخت است و متأسفانه برخی افراد ناخودآگاه به سمت کارهای خلاف میروند.

وی کارت های بازرگانی صوری را مشکل دیگر در اقتصاد عنوان کرد و گفت: این کارت های صوری پدر اقتصاد را درآورده و برخی افراد چون چاره ای ندارند و نمی توانند کار اقتصادی سالم انجام دهند در این دام گرفتار می شوند، بنابراین باید دلیل استفاده از این کارت ها را کشف کرد.

وی تأکید کرد: ما در سازمان بازرسی قول می دهیم که در راستای قوانین سازمان برای بهبود این روند، کار کنیم.

سراج با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور همراه با فعالان اقتصادی است، گفت: البته نمی شود کارت بازرگانی را برداشت اما جایگاه و شان بازرگان و تجار، جایگاهی نیست که اکنون در جامعه است، بلکه در هر جامعه ای بازرگان رتبه اول را دارد و صادرکنندگان واقعی، جایگاه و شان بالایی دارند.

سراج ادامه داد: ما به دنبال این هستیم که امور اصلاح شود، متاسفانه امروز اعتماد به یکدیگر وجود ندارد در حالیکه قبل از انقلاب، چک معنا نداشت و حرف تجار و بازرگانان مورد اعتماد بود، اما امروز این اطمینان وجود ندارد.

وی تأکید کرد: فعالان اقتصادی باید مشکلات در بروکراسی های اداری را به سازمان بازرسی اعلام کنند و اگر کارمندی فقط پول میگیرد تا کار انجام شود، به ما معرفی کنند.

سراج با بیان اینکه ما با کسی دشمنی نداریم، گفت: هیچ قاضی خوشحال نمیشود کسی را از گردونه اجتماع خارج و او را زندانی کند، قطعا ما به دنبال بازداشت نیستیم بلکه هدف ما اصلاح است

وی افزود: ما از تشکیل کمیته با اتاق بازرگانی استقبال می کنیم.

وی با تأکید بر اینکه فعالیت ها باید شفاف باشد، گفت: شفافیت در امور خیلی از مشکلات کشور را حل می‌کند و اجرای دولت الکترونیک می تواند باعث شفافیت در امور شود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در بانک ها گفت: مصوبه شورای پول و اعتبار ١٥ درصد سود است اما متاسفانه نه بانک های دولتی و نه بانک های خصوصی این مصوبه را رعایت نمی کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور به موضوع قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: قاچاق معضل جدی کشور است که تولید کننده را نابود می کند.

وی در پاسخ به گلایه یکی از فعالان اقتصادی مبنی بر قبیله‌ای بودن بازرسی گفت: سازمان ما قبیله ای نیست، ما اقدام می کنیم واگر پرسنل ما در سازمانی مشکلی ایجاد کنند قطعاً برخورد خواهیم کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37491

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر