انتقاد زائران از اپراتورها و بی مسئولیتی وزارت ارتباطات

موکب خبرگزاری فارس در طریق الحسین جاده نجف کربلا در نبود ایستگاه‌های راهنمایی اپراتورهای ایرانی، در کنار کار خبری خود، وظیفه راهنمایی زائران حسینی را برعهده گرفته است.

انتقاد زائران از اپراتورها و بی مسئولیتی وزارت ارتباطات

گیلان خبر: اپراتورهای ایرانی تلفن همراه علاوه بر خلف وعده در مورد ارائه خدمات اینترنت وای فای در مسیر طریق الحسین و عتبات عالیات، از راه‌اندازی کیوسک‌های اطلاع‌رسانی و راهنمایی زائران برای استفاده از خدمات رومینگ خودداری کرده‌اند.

همین مسأله باعث سردرگمی زائران ایرانی شده و بیش از 90 درصد مراجعات به موکب خبرگزاری ما در جاده نجف مربوط به خدمات اپراتورهای ایرانی و اینترنت وای فای است.

یک زائر خرم‌آبادی در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: پیش از آغاز پیاده‌روی اربعین وزارت ارتباطات تبلیغات فراوانی در مورد خدمات اپراتورهای ایرانی در کشور عراق به راه انداخت و من به شخصه مبلغ 80 هزار تومان برای شارژ و فعال‌سازی بسته اینترنت رومینگ پرداخت کردم.

محمد مرادی افزود: ظاهراً تمام وعده‌های داده شده پوچ و توخالی از آب درآمده و برای برقراری یک تماس ساده نیز با مشکل مواجه هستیم، ضمن اینکه امکان استفاده از اینترنت نیز به هیچ عنوان وجود ندارد. در طول مسیر پیاده‌روی نیز هیچ مرکز اطلاع‌رسانی برای زائران پیش‌بینی نشده و ما مجبور شدیم، برای حل مشکل خود به موکب خبرگزاری ما مراجعه کنیم.

یوسف رضایی دیگر زائر ایرانی است که در این ارتباط می‌‌گوید: امکانات ارائه شده توسط اپراتورهای ایرانی بسیار ضعیف و در عین حال بسیار گران است. نرخ مکالمات سرسام‌آور است و هیچ توجیهی ندارد. خرید و  استفاده از سیم‌کارت‌های عراقی بسیار به صرفه‌تر و معقول‌تر است.

وی ادامه داد: علاوه بر این،  هیچ مرکزی برای پاسخگویی به سؤالات زائران و رفع مشکلات احتمالی آنها در طول مسیر راه‌اندازی نشده و همین مسأله باعث سردرگمی زوار ایرانی شده است. به همین دلیل مجبوریم به موکب‌های ایرانی که این موضوع هیچ ارتباطی به آنها ندارد، مراجعه کنیم.

خبرنگار اعزامی خبرگزاری ما خراسان رضوی نیز در این رابطه گفت: همه روزه و در طول شبانه‌روز با حجم زیاد مراجعانی مواجه هستیم که در برقراری تماس و استفاده از خدمات رومینگ و اینترنت اپراتورهای ایرانی دچار مشکل شده‌اند.

سعید خلخالی اظهار کرد: هرچند خدمت‌رسانی و حل مشکل زائران برای ما افتخار به شمار می‌رود و از این راه ثواب زیادی می‌بریم، اما کار خبررسانی و رسالت اصلی ما را تحت‌الشعاع قرار داده است. ای کاش مسؤولان وزارت ارتباطات و همچنین اپراتورهای ایرانی تهمیداتی برای راهنمایی زائران می‌اندیشیدند.

وی متذکر شد: در هر صورت ما مجبوریم جور بی‌مسؤولیتی اپراتورهای ایرانی را بر دوش بکشیم و صد البته عاشقانه در خدمت‌رسانی به زوار حسینی افتخار کنیم و به خود ببالیم.

از مدت‌ها پیش از آغاز موسم پیاده‌روی اربعین حسینی مسؤولان وزارت ارتباطات وعده داده بودند خدمات اینترنت وای فای رایگان در مسیر زوار راه‌اندازی خواهد شد، اما در عمل چنین اتفاقی نیفتاد و همین موضوع زائران اربعین را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.

وزیر ارتباطات علت عدم تحقق این موضوع را کارشکنی‌های طرف عراقی اعلام کرده است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37502

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر