زائر بازاری اهل ترکیه خبرداد

حضور 10 هزار زائر ترکیه ای در اربعین امسال/اشک زائر ترکیه برای شهید حججی

یک زائر ترکیه از حضور 10 هزار زائر ترکیه ای در راهپیمایی اربعین حسینی خبرداد.

حضور 10 هزار زائر ترکیه ای در اربعین امسال/اشک زائر ترکیه برای شهید حججی

گیلان خبر: اردلان شرانی با حضور در موکب خبرگزاری ما در کربلا با اعلام اینکه در راهپیمایی اربعین حضور پیدا کردم تا ارادت قلبی خویش را به امام حسین(ع) ابراز و به دشمنان اسلام اعلام کنم که امام حسین(ع) چراغ هدایت انسانیت است.

وی با اعلام اینکه دفعات زیادی در کربلا معلی حضور پیدا کردم، گفت: در این مراسم برای رهبر انقلاب اسلامی ایران دعا می‌کنم و هر سال هم به پابوس امام رضا(ع) می‌روم.

وی با بیان اینکه صحنه‌های زیبایی در مراسم اربعین دیده می‌شد که درس‌های زیادی دارد، گفت: خانواده‌های عراقی بهترین خدمت به زائران حسینی ارائه می‌کنند و تا کسی در این مراسم حضور پیدا نکند، لطف امام حسین(ع)، رهبر انقلاب و مردم ایران را نمی‌بیند.

زائر اهل ترکیه با اعلام اینکه ارادت ویژه‌ای به آیت الله سیستانی دارم، گفت: به دلیل صداقت رفتاری که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و آیت‌الله سیستانی دارند، در قلب ملت‌های آزاده جهان حضور دارند.

وی با اعلام مسئولان سعودی با وجود پول‌های کلان و سرمایه بسیار زیادی که در اختیار دارند، در تامین امنیت جان زائران خانه خدا و نیازمندی‌ مهیمانان خویش مشکل دارند، گفت: آنها برای حضور زائران خانه خدا هزینه زیادی کرده و به اصطلاح برنامه ریزی طولانی مدتی دارند، ولی بنده برای دریافت یک لیوان آب با مشکل مواجه بودم، ولی در این منطقه به دلیل دست و دل بازی به خاطر امام حسین(ع) هیچ مشکلی ندارند و شاهد فراوانی نعمت هستیم.

شرانی خاطر نشان کرد: لطف خدا و امام حسین(ع) باعث می‌شود که مردم مشکلی نداشته باشند.

وی اضافه کرد: جوانان ترکیه علاقه زیادی به امام حسین(ع) انقلاب اسلامی و رهبر انقلاب دارند و حضور ایشان را نیاز اساسی جامعه جهانی و اسلام می‌دانند.

این بازاری ترکیه درباره بایکوت حضور مردم در رسانه حسینی، افزود: دشمنان شیعه به ویژه آل سعود از با هم بودن مسلمانان هراس دارند.

وی که عکس شهید حججی بر روی پیراهنش نقش بسته بود، درباره علت این اقدام، بیان کرد: امثال این شهید را مانند بچه‌های امام حسین سرشان را بریدند، این زائر ترکیه به گریه افتاد و نتوانست خودش را کنترل کند.

شرانی ادامه داد: شهدای مدافع حرم فرزندان آیت الله خامنه‌ای و آیت‌الله سیستانی هستند، آنها سر دادند که ما توانستیم در این مسیر حضور پیدا کردیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا برای ترویج فرهنگ اسلام در ترکیه تلاش می‌کند، گفت: دین اسلام در حال گشایش مرزهای جهانی است و جوانان انقلابی از ظرفیت فضای مجازی به خوبی استفاده می‌کنند.

این بازاری ترکیه با اعلام اینکه بیش از 10 هزار نفر از ترکیه در مراسم معنوی اربعین امسال شرکت کردند، بیان کرد: بنده خودم 200 نفر را همراه خودم آوردم و این روند را در سالهای آینده هم به صورت قوی ادامه می‌دهم.

وی در پاسخ به این سئوال که سال آینده چند نفر را در مراسم اربعین با خودشان همراه می‌کنند، افزود: ما از ابتدا که شروع کردیم، چهار نفر بودیم، ولی تاکنون دو هزار نفر را با خود همراه کردم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37599

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر