وزیر کشور در شلمچه عنوان کرد

شرکت بیش از 2 میلیون و 300 هزار ایرانی در اربعین حسینی

وزیر کشور با تاکید بر اینکه هیچ خروج غیرقانونی از مرزها نداشتیم، گفت: امسال بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ایرانی در همایش بزرگ شیعه در کربلا حضور داشتند.

شرکت بیش از 2 میلیون و 300 هزار ایرانی در اربعین حسینی

گیلان خبر: عبدالرضا رحمانی فضلی امروز در جریان بازدید از مرز شلمچه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امسال بیش از 2 میلیون و 300 هزار ایرانی در همایش بزرگ شیعه در کربلا حضور داشتند.

وی ادامه داد: گذشت این تعداد زائر در 20 روز و بدون مشکل خاص و با هماهنگی و برنامه‌ریزی دقیق میان مسؤولان و مردم انجام شد.

وزیر کشور گفت: در سال گذشته خروج غیرمجاز تعدادی از زائران از مشکلات ما به حساب می‌آمد. اما امسال با تاکیدات و هوشیاری نیروهای مربوطه کسی بدون داشتن مدارک قانونی و روادید از کشور خارج نشد. صدور ویزا به صورت انفرادی از مزایای اربعین امسال به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: ایجاد تسهیلات مطلوب و ارائه امکانات باعث شده تا هیچ مشکلی در راهپیمایی بزرگ اربعین امسال پیش نیاید. برپایی امکانات سفر عظیم زائران اربعین حسینی در 4 سال گذشته حاصل تجربه با ارزش‌ سال های پیش است.

رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: با بهره‌مندی و استفاده از تجربیات امسال، کیفیت این سفر برای سال آینده افزایش خواهد یافت‌.در اربعین امسال 50 درصد تصادفات، 60 درصد زخمی‌ها و 67 درصد تلفات جاده‌ای کاهش یافته است.مردم استان خوزستان و ایلام میزبانان اصلی این راهپیمایی عظیم اربعین بودند.

وزیر کشور در پایان از اقدامات دست اندرکاران مختلف ازجمله هلال احمر، راه و شهرسازی، صدا و سیما، نیروی انتظامی، استانداران خوزستان و ایلام و شورای تامین تشکر و قدردانی کرد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37684

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر