مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت:

دو سوم زائرین اربعین بیمه نبودند/ لزوم تصمیم گیری مسئولان درباره بیمه اربعین ۹۷

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه فقط ۹۲۸ هزار نفر از زائران ایرانی از بیمه مصوب ستاد مرکزی اربعین بهره بردند، گفت: متاسفانه نزدیک دو سوم از زائران ایرانی بیمه نبودند یا از بیمه‌های غیر مصوب ستاد استفاده کردند.

دو سوم زائرین اربعین بیمه نبودند/ لزوم تصمیم گیری مسئولان درباره بیمه اربعین ۹۷

گیلان خبر: محسن نظافتی درباره تعداد زائران ثبت‌نام کننده در سامانه سماح گفت: امسال طبق اعلام مسئولان 2 میلیون و 320 هزار روادید برای ایام اربعین صادر شد که 928 هزار نفر در سامانه سماح سازمان حج و زیارت ثبت‌نام کردند.

وی افزود: تمامی کسانی که از طریق سامانه سماح سازمان حج و زیارت نام‌نویسی کرده‌اند بیمه مصوب ستاد مرکزی اربعین حسینی را در اختیار داشته‌اند و سایر افراد ثبت‌نام کننده و اعزام شده نیز بیمه نبوده‌اند یا از بیمه‌های غیر مصوب ستاد استفاده کرده‌اند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: امسال متاسفانه بیمه‌های دیگر غیر از بیمه مصوب ستاد اربعین حسینی در صحنه حضور داشتند و یکی از مسائل پیش آمده نیز عدم حضور نماینده‌های آنان در عراق بود که باعث بروز مشکلاتی شد در صورتی که بیمه ایران حدود 40 نفر نماینده خود را برای حل امور زائران به عراق اعزام کرده بود.

به گفته نظافتی، متاسفانه امسال بیش از نیمی از زائران بیمه نبوده‌اند و حدود دو سوم از حادثه دیدگان نیز تحت پوشش بیمه‌ مصوب ستاد مرکزی قرار نداشتند که هزینه انتقال مصدومان یا پیکرهای افراد جانباخته نیز از سوی خانواده‌های حادثه‌دیدگان تامین شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37699

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر