سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان:

رنجکش: باید بستر رشد را برای نوجوانان مهیا کنیم.

آنچه امروز به جوانانی نیاز داریم که دانش را با مهارت بیامیزند چراکه دانش بدون مهارت بکار نمی اید.

رنجکش: باید بستر رشد را برای نوجوانان مهیا کنیم.

گیلان خبر: سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: آنچه امروز به جوانانی نیاز داریم که دانش را با مهارت بیامیزند چراکه دانش بدون مهارت بکار نمی اید.

به گزارش گیلان خبر یونس رنجکش در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره دستاوردهای علمی دانش آموزان مقطع ابتدایی طرح جابربن حیان اظهار داشت: بحث فرهنگ سازی با آموزش و پرورش عجین شده و باید از مقاطع پایه بر روی آن تمرکز کرد.
وی با اشاره به شعار سال افزود: مدیریت جهادی که در بطن سازمان آموزش و پرورش از گذشته وجود داشته است، عزم ملی را اولیای دانش آموزان به خوبی از خود بروز داده اند تا فرزندانشان به خودباوری برسند، زیر ساخت توسعه فرهنگی هم در حوزه آموزش نهفته است و اقتصاد هم در پی یک فرهنگ پویا نمایان می شود.
رنجکش با بیان اینکه "استعدادهای نهفته ی بسیاری در دانش آموزان وجود دارد" گفت: باید شرایطی فراهم کرد تا این استعدادها بروز پیدا کند، وقتی نوجوانی با این اشتیاق فعالیت هایش را توضیح می دهد باید به این اعتماد به نفس بها داد و امکانات بیشتری در اختیارش قرار داد تا مسیر رشد خود و جامعه ای را هموار سازد.
وی تصریح کرد: آنچه امروز نیاز داریم جوانانی هستند که دانش را به مهارت دربیامیزند چراکه دانش بدون مهارت بکار نمی اید، آنچه جامعه را پویا می کند حرکتهایی است که با عمل همراه باشد.
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان در پایان خاطرنشان کرد: منابع انسانی فردای ما همین دانش آموزان هستند که در دستان معلمان امروز تعلیم می بینند.
وی ضمن تشکر از تلاش های آموزش و پرورش گیلان بویژه معاون آموزش ابتدایی در برپایی این نمایشگاه آن را حرکتی در راستای تحقق شعار سال یعنی اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامید که فرهنگ سازی و بسترسازی آن از آموزش و پرورش می گذرد.
وی با تأکید بر تولید نشاط اجتماعی در جامعه اظهار داشت یک از اقداماتی که می تواند در این زمینه موثر باشد برپایی اینگونه نمایشگاههاست و این اداره کل از انجام چنین حرکت هایی پشتیبانی می کند.
محمدرضا گلی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش گیلان هم در این مراسم ضمن تقدیر از حمایت های استاندار گیلان در برپایی این نمایشگاه،از مدیرکل امور اجتماعی استانداری هم در پیگیری امور تشکر کرد و برگزاری این نمایشگاه را نشانه ای از همراهی های صادقانه استانداری دانست.
وی با تأکید بر کارهای زیربنایی در حوزه آموزش و پرورش اظهار داشت:تلاش داریم تا امر پژوهش را از آموزش ابتدایی هدایت کنیم.
در این مراسم معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش هم از تلاش های استانداری گیلان در همکاری با برپایی این نمایشگاه تقدیر کرد و بر ضرورت توجه به مباحث آموزش و پرورش دانش آموزان تأکید کرد.

 

کد مطلب: 378

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر