در پی زلزله غرب کشور صورت گرفت

تاکید مراجع تقلید بر تسریع در امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور

مراجع تقلید با صدور پیام‌های جداگانه‌ای ضمن تسلیت واقعه ناگوار زلزله غرب کشور، بر تسریع در امدادرسانی به زلزله‌زدگان تاکید کردند.

تاکید مراجع تقلید بر تسریع در امدادرسانی به زلزله‌زدگان غرب کشور

گیلان خبر: مراجع تقلید در پی‌ واقعه ناگوار زلزله استان کرمانشاه و برخی شهرهای غرب کشور، با صدور پیام‌های جداگانه ضمن تسلیت درگذشت تعدادی از هموطنان در این حادثه، خواستار تسریع در روند امدادرسانی به زلزله‌زدگان شدند.

همچنین مراجع عظام تقلید در پیام‌های خود اجازه استفاده از یک سوم سهم امام برای کمک به آوارگان و زلزله‌زدگان غرب کشور را صادر کردند.

در پیام آیت الله ناصر مکارم شیرازی آمده است: زمین‌لرزه‌اى که در غرب کشور رخ داد و جمعى از هموطنان عزیز ما را به کام مرگ فرو برد و یا مجروح ساخت و خانه‌هاى زیادى را ویران کرد موجب تأسف شدید گردید.

در ادامه این پیام آمده است: امیدواریم دولت و همه مسؤولان هر چه زودتر به ترمیم خرابى‌ها و نگهدارى آسیب‌دیدگان و نجات مجروحان اقدام کنند و خیّرین و نیکوکاران نیز در این راه کمک شایسته کنند تا از این طریق مرهمى بر دل‌هاى مجروح این عزیزان گذارده شود.

در این پیام تاکید شده است: در ضمن مؤمنین مجاز هستند از یک سوم سهم مبارک امام(علیه السلام) براى این کار خداپسندانه استفاده کنند و إن‌شاءالله از برکات معنوى و الهى آن برخوردار شوند؛ نسبت به خسارات جانى و مالى کشورهاى همسایه نیز بسیار متأسفیم، امیدواریم مسؤولان محترم آن کشورها نیز حداکثر تلاش خود را براى جبران خسارت‌ها و نجات مصدومین داشته باشند.

همچنین آیت‌الله حسین نوری همدانی در پیام تسلیت خود به مناسبت این حادثه ناگوار آورده است: خبر زمین لرزه در منطقه غرب کشور که موجب جان‌باختن و مصدوم شدن عده‌ای از هموطنان ما شد موجب تاسف و تاثر شد. لازم است مسئولان محترم هر چه سریع‌تر با در اختیار گرفتن همه امکانات مادی و معنوی به کمک حادثه دیدگان بشتابند. اینجانب از درگاه خداوند متعال برای درگذشتگان این حادثه طلب مغفرت و رحمت و برای آسیب دیدگان سلامتی مسئلت می‌کنم.

آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی نیز با صدور پیامی با تاکید بر اینکه حادثه دردناک زلزله در بخش بزرگی از کشور ما و عراق، موجب تأسف و تأثر فراوان شد خاطرنشان کرده است:  متأسفانه در این مصیبت غم‌بار تعداد زیادی از هموطنان عزیزمان، جان خود را از دست داده و به لقاء‌الله پیوستند. مصیبت بسیار سنگین است و فقط لطف و فضل الهی می‌تواند آن را جبران کند.

در ادامه پیام تسلیت این مرجع تقلید اذعان شده است: اینجانب با تسلیت این واقعه اندوهبار به خانواده‌های مصیبت دیده و مردم شریف استان کرمانشاه، از خداوند متعال، رحمت و غفران برای جان باختگان، و شفای کامل برای مجروحان مسئلت دارم‌، و از دولت محترم و نهادهای مردمی و انقلابی و مردم شریف ایران می‌خواهم با هر وسیله‌ ممکن، مصدومان و گرفتاران این حادثه را کمک و یاری کنند، و مؤمنین مجاز هستند از سهم مبارک امام علیه السلام کمک کنند.

آیت‌الله جعفر سبحانی نیز با بیان اینکه فاجعه مؤلمه زلزله غرب کشور، همگان را عزادار کرد اظهار کرده است: جان باختن شهادت گونه جمع عظیمی از هم میهنان، هرچند برای آنان علو درجه است، ولی برای بازماندگان جانسوز است. انتظار می‌رود، همه دستگاه‌ها به یاری بازماندگان شتافته و آن چه در توان دارند در رفع مشکلات به کار برند، ما از خداوند متعال برای درگذشتگان طلب مغفرت کرده و برای بازماندگان صبر جمیل خواهانیم.

آیت‌الله حسین وحید خراسانی هم با صدور پیامی با تسلیت این حادثه ناگوار، ضمن همدردی با بازماندگان این حادثه‌ ناگوار و طلب مغفرت برای جانباختگان و شفای عاجل برای مصدومان، تصریح کرده است: مومنین می توانند یک سوم از سهم مبارک امام علیه السلام را برای رفع مایحتاج ضروری آسیب دیدگان، صرف کنند.

آیت‌الله سیدمحمدعلی علوی گرگانی نیز با تاکید بر اینکه خبر درگذشت تعدادی از مسلمانان در مناطق شمالی عراق مخصوصا وفات تعدادی از هموطنان ما در مناطق مرزی غرب کشور موجب تأثر و تألم اینجانب شده اذعان کرده است: امید است خداوند به بازماندگان این حادثه تلخ صبر و اجر جمیل عنایت فرماید و درگذشتگان را مشمول رحمت خود قرار دهد و مجروحین این حادثه را هر چه زودتر سلامت عنایت فرماید. از همه مردم شریف و مخصوصا امدادگران محترم می خواهم که نهایت تلاش خود را برای امداد و کمک به آسیب دیدگان مبذول داشته تا کمی از آلام این عزیزان کاسته شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 37841

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر