وزیر رفاه اعلام کرد

۱۰ هزار شغل در معرض تهدید/ پرداخت وام بلاعوض به ۱۱۹۸ زلزله زده

وزیر رفاه گفت: ۷۸ بنگاه بزرگ و تعداد زیادی بنگاه ۲تا ۳نفره براثر زلزله کرمانشاه آسیب دیده و ۱۰ هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفته است.

۱۰ هزار شغل در معرض تهدید/ پرداخت وام بلاعوض به ۱۱۹۸ زلزله زده

گیلان خبر: علی ربیعی گفت: اگر بلایا را بررسی کنیم مدیریت پیش،حین و پس از بحران را داریم که حیطه کار ما بیشتر به پس از بحران برمی گردد.

 

وی ادامه داد: ایران جزء 10 کشور دنیاست که بیشترین بلایا را دارد و در آخرین مطالعه مشخص شده پس از زلزله بم، از 40 حادثه طبیعی در جهان، 31 مورد در ایران ثبت شده است.

 

ربیعی گفت: در جلسه اخیر هیئت دولت مشکلات زلزله زدگان و بنگاههایی که آسیب دیدن مطرح و قرار شده در کمیسیون اقتصادی دولت از بخشودگی مالیاتی تا سازوکار بیمه بیکاری و انواع حمایت ها ایجاد شود.

 

وزیر رفاه افزود: در سرپل ذهاب نیز کارگروه اشتغال استان تشکیل شد که قرار است اگر استانداری زمین در اختیار ما قرار بدهد این آمادگی را داریم برای ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان سرپل ذهاب و جوانرود اقدام کنیم.

 

وی در مورد دیگر مصوبات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گفت: مسکن 1198 مددجو بهزیستی در زلزله اخیر تخریب شده که برای ساخت مسکن دائم این تعداد 10 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت خواهیم کرد.

 

وی در مورد میزان خسارت وارد شده براثر زلزله گفت: 78 بنگاه بزرگ و تعداد زیادی بنگاه 2تا 3نفره آسیب دیده اند و 10 هزار شغل در معرض تهدید قرار گرفته اند.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: درصدی از بودجه اشتغال را به زلزله زدگان غرب کشور اختصاص می دهیم .

 

وی اضافه کرد: ساخت دو درمانگاه در مناطق زلزله زده کمتر از 2 سال در دستور کار این وزارتخانه قراردارد.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات ما درکشور به پس از بحران بر می گردد و متاسفانه مدیریت پس از بحران تا حدودی ضعیف است .

 

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: هم اکنون 100 نفر درقالب گروه های محب در مناطق زلزله زده به منظور سامان دهی به وضعیت سلامت روان آسیب دیدگان آماده باش هستند .

 

ربیعی افزود: برای نگهداری از کودکان و سالمندانی که در پی زلزله آسیب دیده اند نیز مراکزی درنظر گرفته ایم و یک مرکز توانبخشی برای تعداد زیادی معلول و قطع نخاعی ایجاد خواهد شد، این مراکز ابتدا در قالب کانکس و سپس در شکل بنا احداث خواهند شد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38327

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر