معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش:

۶۱ هزار کلاس درس نیازمند بازسازی است/ لزوم استانداردسازی سیستم گرمایشی ۸۳ هزار کلاس درس

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: ۶۱ هزار و ۵۴۰ کلاس‌ درس کشور نیازمند تخریب و بازسازی است.

۶۱ هزار کلاس درس نیازمند بازسازی است/ لزوم استانداردسازی سیستم گرمایشی ۸۳ هزار کلاس درس

گیلان خبر: محمدتقی نظرپور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در خصوص وضعیت مدارس تخریبی و نیازمند مقاوم‌سازی و همچنین سیستم گرمایشی مدارس اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه، 3 میلیارد دلار برای تخریب‌ و بازسازی و مقاوم‌سازی و ایمنی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس اختصاص یافته است که اگر این اعتبار تخصیص یابد این مشکلات مدارس حل می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح تخریب، بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس کشور از سال 85 آغاز شد، گفت: از سال 85 تا مهر 96، 64 هزار و 171 کلاس درس یعنی حدود 49 درصد کلاس‌ها تخریب و بازسازی شده است.

نظرپور ادامه داد: 6222 کلاس درس در دست تخریب و بازسازی است و 61 هزار و 540 کلاس درس معادل 46 درصد نیز نیازمند تخریب و بازسازی است. 

وی افزود: به عبارت دیگر از مجموع 530 هزار کلاس درس، 11.6 درصد نیازمند تخریب و بازسازی است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در خصوص مقاوم‌سازی مدارس کشور نیز اظهار داشت: 30 هزار کلاس درس معادل 24 درصد کلاس‌ها مقاوم‌سازی شده است.

وی ادامه داد: 1230 کلاس درس در دست مقاوم‌سازی است و 96 هزار کلاس درس نیز نیازمند مقاوم‌سازی است و به عبارت دیگر 18.1 درصد کلاس‌های درس نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

نظرپور تصریح کرد: برای تخریب و بازسازی تعداد «مدارس باقی مانده تخریبی» به 11 هزار میلیارد تومان و برای مقاوم‌سازی مابقی «مدارس نیازمند مقاوم سازی» به 5 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با بیان اینکه ایمن‌سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی مدارس از سال 90 آغاز شده است، گفت: 37 هزار و 733 کلاس درس معادل 14 درصد در دست اجراست و 83 هزار کلاس درس معادل 29 درصد نیازمند استانداردسازی سیستم گرمایشی و سرمایشی هستند و اعتباری معادل 747 میلیارد تومان نیاز است.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 38434

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر