حجت الاسلام دهنوی:

روابط دختران و پسران قبل از ازدواج باعث به گناه افتادن افراد می شود

روابط دختران و پسران قبل از ازدواج باعث می شود افراد به گناه افتاده و عفت دختر از بین برود.

روابط دختران و پسران قبل از ازدواج باعث به گناه افتادن افراد می شود

گیلان خبر:  کارشناس مسایل تربیتی خانواده گفت: ازدواج از مرگ و تولد مهم تر است چون مرگ و تولد دست افراد نیست ولی ازدواج تصمیم خود فرد است.

به گزارش گیلان خبر، حجت الاسلام و المسلمین حسین دهنوی عصر 28 اردیبهشت در همایش «ازدواج مسیری برای آینده» که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت برگزار شد اظهار کرد: مهم‌ترین موضوع در بحث ازدواج، توجه به روابط قبل از ازدواج از منظر دینی و شرعی است.

وی با طرح این سوال که روابط قبل از ازدواج آفت در زندگی افراد می آورد یا نه؟ افزود: از نظر مراجع این امر فی نفسه اشکالی ندارد اما باید با رعایت موازین دینی باشد.

کارشناس مسایل تربیتی خانواده با بیان اینکه پنج ضابطه در دین وجود دارد که رعایت آن الزامی است گفت: وجود خانم و آقا در مکان در بسته حرام و گناه است، صحبت کردن نباید به صورت عشوه دار باشد، خنده خانم کنار آقا به حالت متعارف اشکالی ندارد ولی به صورت قهقه که باعث تحریک شود اشکال دارد، حرف زدن نباید عاطفی باشد و همچنین نگاه بهم نباید نگاه دارای ریبه باشد.

حجت الاسلام دهنوی با اشاره به اینکه رابطه‌های قبل از ازدواج چه به ازدواج ختم شود یا خیر برای زندگی مشترک آنها افت دارد، اذعان کرد: در موارد بسیاری اتفاق افتاده جوانانی که حتی بسیاری به خود اطمینان داشتند نتوانستند در برابر شور و شهوت جوانی مقاومت کنند که در نهایت این ارتباط موجب لکه‌دار شدن گوهر عفت دختر شده است.

وی تصریح کرد: روابط دختران و پسران قبل از ازدواج باعث می شود افراد به گناه افتاده و عفت دختر از بین برود.

کارشناس مسایل تربیتی خانواده افسردگی شدید، از بین رفتن عفت و اعتماد بین افراد را از آفت های روابط دختر و پسر قبل از ازدواج بیان کرد و گفت: عشق آتشین قبل از ازدواج با وصال به یخ تبدیل شده و شروع مشکلاتی از قبیل سوء ظن و بدگمانی است.

حجت الاسلام دهنوی خاطرنشان کرد: ازدواج از مرگ و تولد مهم تر است چون مرگ و تولد دست افراد نیست ولی ازدواج تصمیم خود فرد است

وی در پایان با اشاره به اینکه از قدیم عشق و نابینایی را خواهران دوقلوی یکدیگر خوانده‌اند، یادآور شد: عدم شناخت از یکدیگر موجب می‌شود تا در آینده مشکلاتی مانند خشونت در زندگی مشترک بروز کند.

کد مطلب: 386

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر