شهر تهران حریم مصوب شده‌ای ندارد

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران گفت: با اینکه حریم شهر تهران مشخص است، اما هر کدام از شهر‌های اقماری آن برای خود حریم تعریف کردند و این موضوع باعث تداخل کاری و مدیریتی شده است.

شهر تهران حریم مصوب شده‌ای ندارد

گیلان خبر: زهرا نژادبهرام عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران؛ با بیان اینکه  حریم شهر تهران مشخص است، اظهار کرد: مشکل اصلی شهر تهران نبود مدیریت واحد شهری در سطح تهران است.

وی افزود: متاسفانه به دلیل نبود مدیریت واحد شهری، بسیاری از مجموعه‌های شهری که به تهران پیوسته اند مانند اسلامشهر، شهریار و جاجرود حریم و قواعد نظام مندی ندارند و هنوز حوزه نفوذ تهران و این شهرستان‌ها مشخص نیست.

نژاد بهرام گفت: بر اساس قوانین، حریم و نفوذ شهر مادر همیشه مقدم بر شهر‌های اقماری است، اما متاسفانه در این مورد خاص با اینکه حریم شهر تهران مشخص است، اما هر کدام از این شهر‌ها و شهرستان‌ها هم برای خود حریم تعریف کردند و این موضوع باعث ایجاد تداخل کاری و مدیریتی شده است.

عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه تقریبا همه مناطق مرزی شهر تهران دچار مشکلات این چنینی با شهرستان‌های اطراف خود هستند، گفت: تضاد و تداخل کاری به حدی است که بعضا بسیاری از این مناطق یا دچار مدیریت دو گانه هستند و یا اینکه اصلا هیچ توجهی به آن‌ها نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این مشکل در مدیرت کلانشهر تهران بسیار جدی است، افزود: امیدواریم این مشکل در نشست ۵۱ نفره با حضور شهرداران، اعضای شورا‌های شهر و نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی طرح و رفع شود.

نژاد بهرام به موضوع ساخت و ساز‌های غیرمجاز نیز اشاره کرد و گفت: شورای شهر تهران هیچ اغماضی در این خصوص ندارد و با هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز در تهران و حریم آن برخورد قاطع می‌کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

کد مطلب: 38898

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر