شهردار تهران: اغتشاشگران به اموال عمومی شهر خسارت زدند

شهردار تهران گفت: در جریان حوادث دیروز تهران اغتشاشگران به اموال عمومی شهر خسارت زدند.

شهردار تهران: اغتشاشگران به اموال عمومی شهر خسارت زدند

گیلان خبر: محمدعلی نجفی در حاشیه سی و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت شهرداری تهران در خصوص شرایط بحران اظهار کرد: در این زمینه اقداماتی در زمان زلزله صورت گرفت که البته نقاط ضعف و قوت برنامه‌های عملیاتی نیز مشخص شده است.

وی با اشاره به مشخص شدن نقشه‌های امن تهران در زمان بحران بیان کرد: تلاش می‌شود این نقشه‌ها بروز باشد که البته مرتباً نیز اصلاحاتی روی آن انجام می‌گیرد.

نجفی در ادامه با اشاره به موضوع آلودگی هوای شهر تهران اعلام کرد: گزارشی در این خصوص تهیه شده و به‌زودی در اختیار رئیس محترم جمهور و رئیس محترم قوه قضائیه قرار خواهد گرفت و در خصوص آلودگی هوا به‌طور مشخص شهرداری تهران برنامه ویژه‌ای را طراحی کرده است.

شهردار تهران گفت: در این گزارش آمده است که چنانچه سالانه 2 هزار میلیارد تومان توسط دولت در اختیار شهرداری قرار بگیرد، شهرداری قول می‌دهد که در سال نخست اجرای این طرح 22 درصد از مباحث آلودگی هوا را در شهر تهران کاهش دهد.

وی اضافه کرد: در این ارتباط برنامه‌ای برای تاکسی‌ها، اتوبوس‌ها و همچنین جمع‌آوری بخشی از موتورسیکلت‌ها پیش‌بینی شده است، ضمن اینکه در این گزارش 10 الی 14 پیشنهاد در موضوع آلودگی هوا و سایر موضوعات تهیه شده است. چنانچه اصل موضوع مورد تأیید مسئولان قرار بگیرد و بودجه‌ اشاره‌شده در اختیار شهرداری قرار بگیرد ما این برنامه را انجام خواهیم داد.

نجفی اظهار کرد: در صورتی که ما این طرح را اجرا نکنیم مسئولان مربوطه از ما بازخواست کنند.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به پیشنهاد شهرداری تهران در خصوص افزایش قیمت بنزین بین 150 تا 200 تومان در تهران بیشتر از سایر شهرهای کشور گفت: با بررسی‌های صورت‌گرفته این رقم در سال به 700 میلیارد تومان می‌رسد که ما آن را می‌توانیم صرف مبارزه با‌ آلودگی هوا کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پیشنهاد مطرح‌شده از سوی شهرداری تهران درخصوص فراهم کردن شهرک اسکان موقت در تهران گفت: بوستان ولایت برای این موضوع مناسب نیست چرا که این بوستان در وسط شهر قرار دارد و بهترین مکان برای این موضوع زمین‌های پایین مرقد حضرت امام خمینی(ره) و در اطراف جاده قم است که البته شهرداری زمین‌هایی در این بخش دارد.

نجفی ادامه داد: این موضوع در حال حاضر توسط کارشناسان مربوطه در دست پیگیری است و امیدواریم در بودجه 97 اعتبارات لازم پیش‌بینی شود.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به اغتشاشات روز گذشته در تهران بیان کرد: متاسفانه به‌دلیل این اتفاقات خدمت‌رسانی در نقاطی از تهران دچار اختلال شد.

وی در خصوص میزان خسارت وارده به اموال عمومی شهرداری تهران ابراز کرد: میزان خسارت خیلی جدی نبود و همچنین برخی از ایستگاههای بی‌آرتی مورد شکستگی قرار گرفتند ضمن اینکه تعدادی از سطل‌های زباله نیز آتش گرفته شد.

منبع:تسنیم

 

 

کد مطلب: 39985

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر