دستگیری عامل انتشار شماره تلفن دختران جوان در فضای مجازی

پلیس در اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از دستگیری فردی خبر داد که با انتشار شماره تماس دختران جوان در فضای مجازی و همچنین درج مطالب غیراخلاقی موجب هتک حیثیت آن ها شده بود.

دستگیری عامل انتشار شماره تلفن دختران جوان در فضای مجازی

گیلان خبر: سرهنگ سید مصطفی مرتضوی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان در رابطه با این خبر گفت:در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه فردی با انتشار شماره تماس وی در فضای مجازی به همراه درج مطالب غیراخلاقی موجبات آبروریزی وی را فراهم آورده است بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات فنی و تخصصی در فضای مجازی متهم به هویت حسینعلی.ع 30ساله شناسایی و دستگیر شد و در مواجهه با مدارک و مستندات این پلیس صراحتاً به بزه انتسابی اقرار و به چندین فقره هتک حیثیت دیگر اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان گفت: در بازجویی‌های بعمل آمده از متهم وی عنوان داشت شماره تماس دانشجویان دختر رشته پزشکی و دندان‌پزشکی را به بهانه‌ای از طریق دوستان آنها به دست آورده و درخواست ازدواج به آنها می‌دادم و هنگامی که با جواب منفی مواجه می‌شدم شماره آنها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردم.

وی به تمامی افرادی که به هر نحو اقدام به هتک حیثیت در محیط مجازی می‌کنند هشدار داد: بر اساس قانون جرائم رایانه‌ای هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای و فضای مجازی موجبات هتک حیثیت شهروندان را فراهم نماید افزون بر اعاده حیثیت به حبس و جزای نقدی محکوم می‌شود.

**کلاهبرداری با ترفند تحصیل در خارج از کشور

سرهنگ حسن کوره‌بلاغی رئیس پلیس فتا استان آذربایجان غربی از دستگیری فردی خبر داد که اقدام به کلاهبرداری به بهانه فراهم کردن شرایط تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور، کرده بود.

وی افزود: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی در این پلیس حاضر و اعلام داشت که مبلغ 5 میلیون ریال از وی کلاهبرداری شده است. در روند رسیدگی به پرونده مشخص شد که شاکی در یکی از شبکه‌های اجتماعی با متهم مورد نظر پرونده آشنا شده و رابطه دوستی با ایشان برقرار می‌کند. بعد از مدتی دوستی با وی، متهم مورد نظر به شاکی پیشنهاد تحصیل در کشور ترکیه را می‌دهد.

سرهنگ کوره‌بلاغی ادامه داد: شاکی به دلیل دوستی و اعتمادی که به وی داشت مبلغ مورد درخواست را به همراه مدارک خود اعم از مدرک تحصیلی، کارت شناسایی را به متهم تحویل می‌دهد. بعد از مدتی متهم دیگر جوابگو وی نمی‌شود.

**5 تن ضایعات فاسد مرغ در مرودشت کشف شد

سرهنگ اسماعیل زراعتیان فرمانده انتظامی مرودشت استان فارس از توقیف و معدوم سازی 5 تن ضایعات فاسد مرغ در آن شهرستان خبر داد.

وی گفت: ماموران پاسگاه انتظامی تخت جمشید از طریق مرکز فوریت های پلیسی110 از تردد یک دستگاه کامیون حامل ضایعات فاسد مرغ در محور شیراز به اصفهان مطلع و بلافاصله با هماهنگی مراجع قضائی برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند.

زراعتیان افزود: ماموران موفق شدند، این کامیون را متوقف و در بازرسی از آن 5 تن ضایعات فاسد مرغ و یک تن روغن مرغ فاسد را کشف کنند.

فرمانده انتظامی مرودشت با بیان اینکه راننده خودرو دستگیر و به مراجع قضائی تحویل داده شد،افزود: این محموله فاقد هرگونه مجوز حمل و پیشینه بهداشتی بود و به منظور جلوگیری از کاربرد آن در چرخه مواد غذایی با حکم قضائی و همکاری شبکه دامپزشکی معدوم شد.

**اموال مسروقه در شهرستان بانه کشف شد

سرهنگ فرزاد کریمی فرمانده انتظامی بانه استان کردستان از کشف یک میلیارد اموال مسروقه در آن شهرستان خبر داد.

وی اظهار داشت: مأموران انتظامی شهرستان در ایست و بازرسی محور ' بانه – سقز'، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه پراید مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از خودرو، 59 قلم وسایل منزل ، وجه نقد ، طلاجات و وسایل شخصی از جمله یک عدد لپ تاپ ، دوربین فیلمبرداری، مدارک شناسایی خودرو، عابربانک و گوشی همراه به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال کشف کردند.

سرهنگ کریمی تصریح کرد : در این راستا 3 متهم دستگیر که پس از بازجویی های فنی، اعتراف کردند اقلام مکشوفه را از داخل 2 منزل در شهر بانه سرقت کرده اند که ضمن شناسایی مال باختگان برای دریافت اقلام مسروقه، متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

**تصادف کامیون ولوو با سواری پژو 2 کشته برجای گذاشت

سرهنگ جهانگیر کریمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از برخورد یک دستگاه کامیون کشنده ولوو با یک سواری پژو در محور 'ونداده-میمه' و کشته شدن 2 تن خبر داد.

وی گفت: ماموران پلیس راه 'شاهین شهر-کاشان' از برخورد یک دستگاه سواری پژو با یک کامیون کشنده ولوو مطلع و برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

کریمی افزود: با حضور ماموران در محل مشخص شد که در اثر این سانحه رانندگی ، راننده و سرنشین سواری پژو به علت شدت ضربات وارده جان خود را از دست دادند.

این مقام انتظامی افزود: کارشناسان علت وقوع این حادثه جاده ای را تغییر ناگهانی مسیر توسط سواری پژو اعلام کردند.

سرهنگ کریمی در پایان از رانندگان خواست، با سرعت مجاز و مطمئنه و توجه کامل به جلو و اطراف رانندگی کنند تا شاهد وقوع حوادث جبران ناپذیر جاده ای نباشیم.

**کشف بیش از یک میلیارد ریال اسکناس تقلبی در خراسان شمالی

فرمانده انتظامی خراسان شمالی استان از کشف یک میلیارد و 431 میلیون ریال اسکناس تقلبی در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

سردار علیرضا مظاهری گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر اینکه افرادی با هویت معلوم اقدام به نگهداری اسکناس های تقلبی در منزل خود می کنند ، ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان' مانه و سملقان' موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامی در استان با اشاره به اینکه ماموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی موفق به شناسایی محل اختفای متهمان شدند، افزود: ماموران در اقدامی غافلگیرانه و هماهنگی با مقام قضائی 2 متهم را دستگیر کردند.

سردار مظاهری یاد آور شد: ماموران در بازرسی از محل اختفای متهمان یک میلیارد و 431 میلیون ریال وجه نقد تقلبی، 47 برگ دلار تقلبی(100 دلاری) و یک عدد اسپری فلفلی غیر مجاز کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با بیان اینکه متهمان بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند،اضافه کرد: پلیس با هرگونه اقدام مجرمانه به شدت برخورد می کند و از شهروندان عزیز نیز انتظار می رود در صورت اطلاع از این گونه موارد سریعا از طریق پل ارتباطی 110موضوع را به اطلاع پلیس برسانند.

**جاساز 600 هزار نخ سیگار خارجی زیر بار چغندر

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از کشف 626 هزار نخ سیگار خارجی به ارزش 2 میلیارد و 200 میلیون ریال و دستگیری یک قاچاقچی خبر داد.

سرهنگ تار خسروی گفت: در پی دریافت اخباری مبنی بر ورود یک محموله سیگار خارجی قاچاق توسط یک دستگاه کامیون به شهر اصفهان ، رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالای پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی، خودروی مورد نظر شناسایی و در بازرسی از آن 626 هزار نخ سیگار خارجی فاقد مدارک گمرکی که زیر بار چغندر جاساز شده بود، کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان 2 میلیارد و 200 میلیون ریال اعلام شده است، بیان داشت: در این زمینه 2 نفر دستگیر و به منظور اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

**توقیف تریلی رنو با 3 میلیارد لوازم الکتریکی قاچاق

سرهنگ محمدرضا مزیدی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد از توقیف یک دستگاه تریلی 'رنو' و کشف 15 هزار و 900 عدد چراغ سقفی قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال توسط ماموران پلیس خبر داد.

وی گفت: روز گذشته ماموران پلیس هنگام کنترل خودروهای عبوری، یک دستگاه تریلی 'رنو' را که از جنوب شرق کشور عازم 'تهران' بود برای بازرسی و کنترل مدارک گمرکی متوقف کردند.

معاون اجتماعی پلیس استان یزد افزود: ماموران در بازرسی از این تریلی، تعداد 15 هزار و 900 عدد انواع 'لامپ سقفی' قاچاق فاقد مجوز گمرکی را کشف که کارشناسان ارزش آن را 3 میلیارد ریال برآورد کردند.

سرهنگ مزیدی با بیان اینکه در این خصوص یک متهم دستگیر و به همراه محموله قاچاق به گمرک استان یزد معرفی شد، خاطرنشان کرد: قاچاق کالا صدمات جبران ناپذیری را به اقتصاد کشور وارد خواهد کرد که مبارزه با این معضل پنهان، نیازمند عزم همگانی است.

**کشف بیش از 18 تن موادافیونی در هرمزگان

سردار عزیزاله ملکی فرمانده انتظامی استان هرمزگان از کشف 18 تن و 462 کیلو انواع موادمخدر در آذرماه امسال خبر داد و گفت:این مقدار کشفیات نسبت به مدت مشابه سال قبل 286 درصد افزایش داشته است.

وی گفت: ماموران انتظامی هرمزگان در راستای مقابله با قاچاق موادمخدر و برخورد با سوداگران مرگ، با پیگیری های شبانه روزی، اقدامات اطلاعاتی و اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان در آذرماه امسال موفق شدند، 80 دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل موادمخدر را شناسایی و توقیف و 329 نفر از سوداگران مرگ را دستگیر کنند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت، 18 تن و 462 کیلو 829گرم انواع موادمخدر در استان کشف شده ، افزود: این مقدار مواد کشف شده شامل 16 تن و 989 کیلو و 95 گرم تریاک ، یک تن و 341 کیلو و 998 گرم حشیش ، 111کیلو و242 گرم هروئین و 20 کیلو و 494 گرم سایر مواد است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل این کشفیات 286 درصد رشد و افزایش داشته است.

این مقام انتظامی استان با اشاره به شناسایی و انهدام 3 باند قاچاق مواد مخدر اظهار داشت: در آذرماه امسال 2 هزار و 203 نفر معتاد کارتن خواب و بلامکان در استان دستگیر و جمع آوری شده اند.

**انهدام باند سارقان منزل در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای یک باند پنج نفره سارقان منزل و کشف 10 میلیارد ریال اموال مسروقه توسط کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان خبر داد.

سردار مهدی معصوم بیگی گفت : در پی وقوع چندین مورد سرقت از منازل شهروندان در منطقه شرق اصفهان ، شناسایی و دستگیری عامل یا عوامل این سرقت ها به طور ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی اصفهان قرار گرفت .

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام یکسری کارهای تخصصی موفق شدند تعداد پنج سارق را که غیر بومی و ساکن یکی از استان های کشور بودند شناسایی و پس از آخرین سرقت هنگامی که قصد خروج از استان اصفهان را داشتند در محور 'تیران و کرون' دستگیر کنند.

سردار معصوم بیگی با اشاره به اینکه این سارقان در ایام پایان هفته و روزهای تعطیل وارد استان اصفهان می شدند و منازل خالی از سکنه و فاقد تجهیزات ایمنی را شناسایی و سرقت می کردند افزود: افراد دستگیر شده هنگامی که با مستندات پلیس روبه رو شدند به سرقت 10 میلیارد ریال اموال از منازل شهروندان اصفهانی اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان از تشکیل پرونده و تحویل سارقان به مراجع قضائی خبر داد وافزود : در بررسی های تخصصی پلیس آگاهی مشخص شد این افراد در دیگر استان های کشور نیز اقدام به سرقت از منازل شهروندان کرده اند و تحت تعقیب بوده اند.

سردار مهدی معصوم بیگی در پایان با اشاره به اینکه پرونده این سارقان برای بررسی دقیق تر در حال بررسی است خاطر نشان کرد ، این افراد در 50 درصد از سرقت های انجام شده از طریق دیوار وارد منازل شهروندان شده اند و سرقت کرده اند که لازم است عموم مردم نسبت به نصب تجهیزات ایمنی پیشگیری از سرقت مانند نرده ،حفاظ ،آ‍ژیر و دوربین های مداربسته اقدام کنند تا فرصت ارتکاب سرقت را از سارقان سلب کنند.

**150 راس دام قاچاق درهمدان

سردارکامرانی صالح فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 150 رأس دام فاقد مجوز حمل در شهرستان نهاوندخبر داد.

وی گفت: مأموران بخش خزل این شهرستان، حین کنترل خودروهای عبوری به یک کامیون حامل دام مشکوک شدند و آن را متوقف کردند.

سردار کامرانی صالح افزود: ماموران در بازرسی از خودروتوقیف شده ، 150 راس گوسفند قاچاق کشف کردند، ارزش این محموله توسط کارشناسان یک میلیارد و200میلیون ریال برآورد شده است، دام های فاقد مجوز حمل تحویل اداره دامپزشکی شهرستان شده و متهم به مرجع قضائی معرفی شد.

**پلیس کرمان ،انتقال193 کیلوگرم مواد مخدر توسط سوداگران مرگ را ناکام گذاشت

سرهنگ شاهپور بهرامی فرمانده انتظامی شهرستان کهنوج استان کرمان از کشف 193 کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های'کهنوج و رودبارجنوب' خبر داد و گفت: در راستای مبارزه با سوداگران و قاچاقچیان مواد مخدر، مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان های کهنوج و رودبارجنوب در یک هم افزایی اطلاعاتی از عبور یک محموله مواد مخدر آگاه شدند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدربا پشتیبانی یگان تکاوری 116شهرستان کهنوج طی کنترل خودروهای عبوری در محور 'کهنوج-قلعه گنج' خودرو مورد نظر را که یک دستگاه پژوپارس بود شناسایی کردند.

وی گفت:پس از طی مسافتی تعقیب و مراقبت،دستور توقف خودرو صادر که راننده بدون توجه به دستور ایست ماموران اقدام به فرار کرده اما با هوشیاری و عکس العمل سریع ماموران خودرو متوقف و در بازرسی از آن 193کیلوگرم تریاک کشف و یک نفر متهم در این رابطه دستگیر شد.

سرهنگ بهرامی خاطرنشان کرد:مواد مخدر کشف شده به همراه متهم و خودروی توقیفی پس از تشکیل پرونده برای سیرمراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شهرستان کهنوج شدند.

منبع:ایرنا

کد مطلب: 40017

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر