میزان تعرفه طرح ترافیک در سال آینده اعلام شد

قائم‌مقام حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر اینکه با اجرای طرح بازنگری شده طرح ترافیک در سال ۹۷ محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد تغییری نمی‌کند، گفت: حداقل مبلغ برای ورود به طرح در ساعات عادی ۹۶۰۰ و حداکثر ۳۶ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

میزان تعرفه طرح ترافیک در سال آینده اعلام شد

گیلان خبر: افندی‌زاده قائم‌مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به طرح جدید شهرداری تهران در خصوص طرح ترافیک در سال 97 اظهار کرد: ما پیشنهادات خود را در خصوص اجرای این طرح به کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران ارائه کرده‌ایم. 

وی  با اشاره به ضرایب در نظر گرفته شده در طرح اشاره شده گفت: در این طرح تلاش شده است که عدالت اجتماعی برای تمام شهروندان در نظر گرفته شود. 

قائم‌مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: چنانچه خودرویی از ساعت 6:30 تا 10 صبح و قبل از ساعت 16 از محدوده طرح خارج شود با ضریب یک، خودرویی که 10 تا 16 وارد طرح و بعد از ساعت 16 خارج شود با ضریب یک، خودرویی که از ساعت 10 تا 16 وارد و قبل از ساعت 16 از طرح خارج شود با ضریب نیم و خودرویی که از ساعت 6:30 تا 10 وارد و بعد از 16 خارج شود با ضریب 1.5 محاسبه می‌شود.

افندی‌زاده تصریح کرد: برهمین اساس ضرایبی نیز برای خودروهای برقی و هیبریدی و همچنین خودروهایی که دارای معاینه فنی برتر هستند پیش‌بینی شده است. طبق برنامه ریزی انجام شده در طرح جدید ترافیک کارتهایی برای رانندگان در نظر گرفته شده که به محض ورود خودروها مبلغی از کارت‌ها کسر می‌شود ضمن اینکه تسهیلات تشویقی نیز برای این افراد در نظر گرفته شده است به طوری که در این بخش خودروها با ضریب 8 درصد محاسبه می‌شود.

وی گفت: اگر به هر دلیلی کسری در کارت شهروندان وجود داشته باشد این افراد می‌توانند تا 24 ساعت روز بعد مبلغ ورود به طرح را پرداخت کنند و از 10 درصد کاهش مبلغ استفاده کنند. ضمن اینکه این موضوع قابل توجه است که اگر به هر دلیلی تا زمان اشاره شده رقم پرداخت نشود رقم طرح ترافیک بعدها بر روی مبالغ عوارض جمع و در نهایت باید توسط شهروندان پرداخت شود. 

قائم‌مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان کرد: براساس طرح اشاره شده پنجشنبه‌ها و روزهای تعطیل طرح ترافیک اجرا نخواهد شد و زمان ورود به طرح نیز از ساعت 6:30 تا 19 پیش‌بینی شده است ضمن اینکه در طول سال 226 روز طرح اجرا خواهد شد. 

افندی‌زاده گفت: همچنین برنامه‌ریزی برای افرادی که در محدوده طرح زندگی می‌کنند به طوری که این افراد تا قبل از ساعت 8:30 می‌توانند بدون پرداخت عوارض از محدوده طرح خارج شوند. 

وی در ادامه با اشاره به تعرفه‌ها و رقم‌های در نظر گرفته شده برای اجرای طرح ترافیک در سال 97 گفت: حداقل مبلغی که برای این موضوع در ساعاتی عادی در نظر گرفته شده است 9 هزار و 600 تومان بوده که با احتساب 226 روز شهروندان مبلغ 2 میلیون و 169 هزار تومان در این بخش پرداخت خواهند کرد. 

قائم‌مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: حداکثر رقمی که در زمان اوج ترافیک در نظر گرفته شده است، مبلغ 36 هزار تومان بوده که در حال حاضر شهروندان برای ورود به طرح مبلغ 40 هزار تومان پرداخت می‌کنند.

افندی‌زاده افزود: در طرح زوج و فرد نیز پایه‌ای که در نظر گرفته شده است 3 هزار و 200 تومان و حداکثر 12 هزار تومان است.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 40025

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر