معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران:

آئین‌نامه ۲۸۰۰ در ساخت و سازها رعایت نمی شود

بیرجند- معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران با بیان اینکه آئین نامه ۲۸۰۰ در ساخت و سازهارعایت نمی شود، گفت: بسیاری از ساختمان های دولتی از رده خارج هستند و ایمنی لازم را ندارند.

آئین‌نامه ۲۸۰۰ در ساخت و سازها رعایت نمی شود

گیلان خبر: اسماعیل نجار پنج شنبه شب در نشست خبری استانداران ادواری خراسان جنوبی بیان کرد: پنج درصد از اعتبارات کل بودجه کشور در اختیار مدیریت بحران است.

وی ادامه داد: سه درصد از این اعتبار برای پیشگیری و دو درصد نیز برای مقابله است.

نجار با بیان اینکه خراسان جنوبی نیز استانی پرحادثه است، اظهار کرد: گسل های زیادی در خراسان جنوبی وجود داشته که نیازمند اجرای طرح های پیشگیرانه است.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران ادامه داد: طرح و برنامه های پیشگیرانه را حمایت می کنیم.

وی با بیان اینکه تمام برنامه های پیشگیرانه به دولت و اعتبار بر نمی گردد، گفت: مردم نیز باید در ساخت و ساز ها حداقل آیین نامه ۲۸۰۰ را رعایت کنند.

نجار با اشاره به زلزله غرب کشور بیان کرد: در این زلزله،  ساختمان های که حداقل های این آیین نامه را رعایت کرده اند، تخریب نشده اند.

معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران اظهار کرد: اگر چه نمی توان جلوی وقوع زلزله را گرفت اما می توان با بکارگیری عقل و خرد خود را در مقابل آن ایمن کنیم.

وی با تاکید بر رعایت قوانین در ساخت و سازها بیان کرد: دولتی ها نیز نسبت به نظارت دقیق بر ساخت و سازها دقت بیشتری داشته باشند.

 وی با اشاره به تخریب ساختمان‌های دولتی از جمله بیمارستان‌ها در زلزله غرب کشور عنوان کرد: متأسفانه ساختمان‌های دولتی در زلزله از رده خارج هستند.

وی با تاکید بر اینکه باید این ساختمان‌ها از مقاومت بیشتری نسبت به سایر ساختمان‌ها برخوردار باشند، گفت: متاسفانه بسیاری از ساختمان های دولتی مقاومت لازم در برابر زلزله را ندارند.

 

منبع:مهر

 

 

کد مطلب: 40353

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر