تفاوت‌ سفر رفتن با مجریان مستقیم تورها یا دفاتر مسافرتی

یک متخصص توریسم و گردشگری با اشاره به اینکه مجریان تخصصی تورهای گردشگری، نسبت به کیفیت، امنیت و قیمت مناسب تورها متعهد و تضمین می‌دهند، به تفاوت‌ عملکرد مجریان مستقیم تورها با دفاتر خدمات مسافرتی برای اجرای تورهای سفر پرداخت.

تفاوت‌ سفر رفتن با مجریان مستقیم تورها یا دفاتر مسافرتی

گیلان خبر: ساسان احدزاده ، در خصوص توصیه‌های ضروری برای انتخاب آژانس‌های مسافرتی مجاز برای مسافرین نوروزی، اظهار کرد: استفاده از یک آژانس مسافرتی کاملاً آگاه، متخصص و با تجربه، می‌تواند سفر شما را بدون اینکه استرس زیادی را تحمل کنید، برایتان برنامه ریزی کند.

این متخصص در توریسم و گردشگری با تاکید بر اینکه، تبلیغ و راه اندازی هرگونه تور مسافرتی بدون داشتن مجوز فعالیت رسمی، خلاف قانون توسعه صنعت گردشگری بوده و پیگرد قانونی دارد، افزود: مسافران هنگام سفر با تورها، باید توجه کنند که این دفاتر دارای مجوز باشند زیرا دفاتر خدمات مسافرتی مجاز، استانداردهای لازم را دارند و فقط با داشتن این موارد به آنها مجوز اعطا می‌شود.

احدزاده عنوان کرد: مسافرین باید توجه داشته باشند که، روزنامه‌ها و مجلاتی که آگهی تبلیغاتی در این حوزه منتشر می‌کنند، تعهدی نسبت به کیفیت سرویس دهی مندرج در آگهی‌های چاپ شده ندارند و لازم است که مسافرین خود نسبت به انتخاب صحیح آژانس برای سفرهایشان اقدام کنند.

وی با تشریح تفاوت‌های بین مجریان مستقیم تورها و دفاتر خدمات مسافرتی با اشاره به اینکه، اجرای روند مدرن توریسم نیازمند نیروی انسانی متخصص است، تصریح کرد: مجریان مستقیم تورهای مسافرتی (Tour Operators) عناصری چون حمل و نقل، اقامت و سایر خدمات را جداگانه خریداری و ضمن ترکیب آنها با یکدیگر به صورت یک بسته سفر به شکل مستقیم یا غیر مستقیم به مشتریان (متقاضیان سفر) عرضه می‌کنند.

احدزاده تاکید کرد: مجریان مستقیم اجزای بسته‌های سفر را به صورت عمده خریداری می‌کنند و بعد مانند یک کارخانه مونتاژ قطعات عمل می‌کند، این اجزا و عناصر را همانند یک پازل و براساس ذائقه مخاطبین خود از نظر قیمت، کیفیت و امنیت آماده می‌کنند.

این مدیر آژانس مسافرتی در ادامه افزود: اما دفاتر خدمات مسافرتی (Travel Agency) به عنوان واسطه یا کارگزار بین عرضه کننده اصلی همچون مجریان اصلی تورها یا ایرلاین‌ها، شرکت‌های حمل و نقل، هتلداران و متقاضیان سفر عمل می‌کنند. آژانس‌های مسافرتی وظیفه جذب مشتریان و برخورد مستقیم با مصرف کننده نهایی (end user) را در صنعت گردشگری دارند.

احدزاده خاطرنشان کرد: انتخاب یک آژانس مسافرتی معتبر، ترکیبی است از ارزیابی موقعیت اجتماعی آنان از نقطه نظر دیگران (مسافرین قبلی)، مشتری مداری، مدیریت زمان، تعهد به قراردادهای منعقد شده با مسافرین و صداقت و شفافیت در پاسخگویی بستگی دارد ضمن اینکه مسافرین را همچون اعضای خانواده خود ببیند و صرفاً نگاه درآمدی نداشته باشد چرا که این روند تضمینی است برای مراجعه مجدد مسافرین به آنهاست.

 

منبع:تسنیم

کد مطلب: 40384

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر