"اندیشه کارهای مهم" بدن را از بیماری دور می‌کند

کارشناس طب سنتی گفت: "اندیشه کارهای مهم" در سلامت بدن مؤثر است چرا که فکر انجام کاری مهم، انسان را از درد و بیماری غافل می‌کند, نداشتن اندیشه‌های مهم، کُندی ذهن می‌آورد و باعث ضعف قوه و افزایش دردها و بیماری‌ها می‌شود.

"اندیشه کارهای مهم" بدن را از بیماری دور می‌کند

گیلان خبر: سید جواد علوی  درباره اعراض نفسانی به‌عنوان یکی از مبانی حفظ الصحه اظهار کرد: اگر شادی و لذت در حد اعتدال باشد، با "گرم و تر" کردن مزاج، حرارت غریزی را برمی‌افروزد و باعث قوی‌تر شدن قوت‌ها می‌شود, رنگ روی فرد تازه و بانشاط می‌شود, جذب غذا و دفع فضولات بهتر انجام می‌شود و آثار پیری دیرتر ظاهر می‌شود.

وی افزود: شادی مفرط و بیش از حد می‌تواند سبب مرگ و هلاکت شود (شادی مرگ)، همچنین رسیدن به امید و ایمن شدن از کار آثاری مانند شادی معتدل در بدن دارد.

این کارشناس طب سنتی تصریح کرد: غم, اندوه و ترس، به‌عکس شادی معتدل با مزاج سرد و خشک، همه قوت‌ها را ضعیف می‌کند, خون و حرارت غریزی را به عمق بدن برمی‌گرداند و رنگ و روی را زرد, رونق و تازگی را از بین می‌برد, به‌سبب ضعف قوت، زودتر بیماری بر بدن غلبه می‌کند و موجب پیری زودرس می‌شود.

علوی ادامه داد: غم و اندوه در شرایطی که مزاج در حد نهایت گرم شده است, باعث ایجاد اعتدال مزاج می‌شود, غم موجب کاهش خشم‌های بزرگ می‌شود و سبکساری را که از شادی بیش از حد پدید آمده است فروکش می‌‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: اندیشه کارهای مهم در سلامت بدن مؤثر است چرا که  فکر انجام کاری مهم، انسان را از درد و بیماری غافل می‌کند, نداشتن اندیشه‌های مهم، کُندی ذهن می‌آورد, باعث ضعف قوه و افزایش دردها و بیماری‌ها می‌شود.

 

 

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 40680

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر