رئیس سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد

ایجاد 2هزار واحد بوم‌گردی‌ و طبیعت‌گردی در کشور

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: 2 هزار واحد بوم‌گردی و طبیعت‌گردی که جاذبه‌های بسیاری برای گردشگران داخلی و خارجی دارد، تا سال آینده ایجاد می‌شود.

ایجاد 2هزار واحد بوم‌گردی‌ و طبیعت‌گردی در کشور

گیلان خبر: علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از ایجاد 2هزار واحد بوم‌گردی و طبیعت‌گردی تا سال آینده خبر داد و گفت: هم‌اکنون تعدادی از خانه‌های تاریخی که به اقامتگاه تبدیل شده‌اند در سایت‌های جهانی بسیار شناخته شده‌اند و از امتیاز و رتبه‌بندی برخوردارند.

مونسان با بیان اینکه خوشحالیم که توانستیم یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران را پشت سر بگذاریم گفت: این نمایشگاه با حضور 500 شرکت داخلی و خارجی از 21 کشور جهان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه نمایشگاه با نوآوری‌های خوبی برگزار شد گفت:سعی کردیم در این نمایشگاه ظرفیت‌های استانی را به خوبی معرفی کنیم.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ادامه داد: نمایندگان استان‌ها که در این نمایشگاه شرکت کردند به طور مستقیم جاذبه‌های طبیعی، صنایع‌دستی و آداب و سنت استان خود را به نمایش گذاشتند.

مونسان تأکید کرد: این نمایشگاه برای انتقال تجربه بین تورگردانان ایرانی و خارجی بسیار خوب است.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم جاذبه‌های گردشگری کشور را به خارجی‌ها معرفی کنیم افزود: موج گردشگری در کشور ایجاد شده است.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی با تأکید بر اینکه در حال تدوین و بازنگری سند جامع گردشگری کشور هستیم افزود: برای هر استان سند برنامه‌های گردشگری را تدوین کرده‌ایم.

مونسان ادامه داد: کشور را از نظر گردشگری و بنا بر جاذبه‌های مشابهی که دارند به چند منطقه تقسیم‌بندی کردیم یعنی تلاش می‌کنیم خطوط گردشگری در کشور احیا شود و توزیع سفر به صورت یک‌نواخت در کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بیشتر سفرها به مقصد نقاط ویژه‌ای در کشور انجام می‌شود به همین دلیل با کمبود زیرساخت‌ها مواجه می‌شویم افزود: در حالی که همه شهرها ظرفیت های گردشگری دارند.

معاون رئیس‌جمهوری خاطر نشان کرد: خوشبختانه با اجرای این برنامه می‌توانیم توزیع یک‌نواخت سفر را در کشور به وجود آوریم.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41254

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر