معاون درمان وزارت بهداشت:

تعرفه خدمات دندانپزشکی مقرون به صرفه نیست

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه تعرفه خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی حتی نمی‌تواند هزینه لوازم مصرفی را تأمین کند، گفت: ایجاد تعرفه بینابینی در این زمینه ضرورت دارد.

تعرفه خدمات دندانپزشکی مقرون به صرفه نیست

گیلان خبر: قاسم جان بابایی در ارتباط با تعرفه خدمات دندانپزشکی گفت: تعرفه خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی بسیار پایین است و تعرفه دولتی حتی نمی‌تواند هزینه لوازم مصرفی در دندانپزشکی را بدهد.

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان این که تعرفه خدمات دندانپزشکی در بخش خصوصی نسبتا بالا است، افزود: دندانپزشکان به دلیل مقرون به صرفه نبودن ارائه خدمات با تعرفه دولتی، حاضر به ارائه خدمات دندانپزشکی با این تعرفه نیستند چرا که دریافتی آنها در حدی نیست که رضایتشان جلب شود و منطقی هم نیست.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به این که ممکن است سرمایه گذاری در خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی برای دولت مقرون به صرفه نباشد، افزود: البته در شهرها و نقاط محروم کشور، از نظر حاکمیتی موظف به ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان زیر 14 سال و زنان باردار هستیم.

وی افزود: پیشنهاد وزارت بهداشت در مورد تعرفه های خدمات دندانپزشکی ایجاد تعرفه بینابینی میان تعرفه خصوصی و دولتی است تا هم هزینه لوازم مصرفی تامین شود و هم دندانپزشک تمایل داشته باشد تا با تعرفه بینابینی خدمت ارائه دهد.

جان بابایی ادامه داد: این پیشنهاد باید به شورای عالی بیمه ارسال و مصوبه بگیرد تا اجرایی شود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 41256

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر