در نشت شورای برنامه‌ریزی بعثه و سازمان حج و زیارت مطرح شد

اعلام ظرفیت‌های جدید ثبت نام حج بعد از دریافت سهمیه اضافی

در نشت شورای برنامه‌ریزی بعثه و سازمان حج و زیارت مطرح شد که با هدف افزایش کیفیت پخت غذا، در مکه مکرمه غذای 15 هزار نفر از زائران در آشپزخانه چند هتل و بقیه در ۲ آشپزخانه مرکزی طبخ خواهد شد.

اعلام ظرفیت‌های جدید ثبت نام حج بعد از دریافت سهمیه اضافی

گیلان خبر: درنشست امروز شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر تشکیل شد رئیس سازمان حج و زیارت از روند ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع که از هشتم اسفندماه آغاز شده است؛ گزارشی ارائه و تصریح کرد: با توجه به استقبال بسیار خوب زائرانی که فیش‌های اولویت دار تا سی ام دی سال 85 در اختیار دارند، ظرفیت ثبت نام در برخی استان‌ها تکمیل شده است و حتی شماری از زائران به صورت رزرو ثبت نام کرده‌اند.

حمید محمدی افزود: در صورتی که از عربستان 5 هزار نفر سهمیه اضافی بگیریم ظرفیت‌های جدید ایجاد و اعلام خواهد شد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی بر لزوم سرعت بخشیدن به اقدامات اجرایی با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال تاکید کرد و خواستار اطلاع رسانی دقیق و شفاف در حوزه‌های آموزش زائران و عوامل اجرایی و اسکان و تغذیه حجاج شد.

دراین جلسه اعلام شد که با هدف افزایش کیفیت پخت غذا، در مکه مکرمه غذای 15 هزار نفر از زائران در آشپزخانه چند هتل و بقیه در 2 آشپزخانه مرکزی طبخ خواهد شد.

این جلسه با بررسی روند تامین ارز برای هزینه‌های حج آینده، اقدامات صورت گرفته توسط هیات پزشکی برای سرعت بخشیدن به معاینات حجاج، عوامل و روحانیون و تعیین و معرفی پزشکان و کادر درمانی و ستادی مدینه و مکه ادامه یافت.

حجت الاسلام والمسلمین حمید احمدی مدیر آموزش معاونت فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری نیز گزارش جامعی درخصوص فعالیت‌های آموزشی حج تمتع 97، بازنگری در سرفصل‌های آموزشی زائران و تغییر شیوه های آموزش روحانیون حج ارائه و تصریح کرد: در برنامه‌ریزی‌ها استفاده از ابزارهای کمک آموزشی، تدوین و بروز رسانی منابع آموزشی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در استان‌ها به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

در پایان این این جلسه محمد جواد دانشیار مدیرعامل شرکت شمسا در خصوص دوره‌های نوروزی اعزام زائر به عتبات عالیات گزارش ارائه کرد.

مدیرعامل شرکت شمسا از اعزام روزانه حدود 140 کاروان هوایی و زمینی به عراق در دوره‌های نوروزی خبر داد.

نماینده ولی فقیه فقیه در امور حج و زیارت نیز تاکید کرد: باید با استفاده از نیروهای با تجربه و توانمند تلاش شود که امکانات مناسب برای زائران نوروزی عتبات عالیات تامین گردد و در صورت بروز مشکل به سرعت برای رفع آن اقدام و زمینه آرامش خاطر زائر برای استفاده از فرصت زیارت فراهم شود.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 42180

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر