معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان:

برخی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در گیلان، کارگری می کنند.

وضعیت افراد بیکار در استان غیر قابل تحمل است و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی حاضرند در کارخانه ها کارگری کنند

برخی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در گیلان، کارگری می کنند.

گیلان خبر: معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان از اختصاص 212 میلیارد تومان تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی در سه ماه امسال به پروژه‌های این استان خبر داد.

به گزارش گیلان خبر محمدحسین اصغریان در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با اشاره به نرخ بیکاری 13.6 درصدی در گیلان گفت:  وضعیت افراد بیکار در استان غیر قابل تحمل است و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به دنبال هر گونه شغلی هستند و حاضرند در کارخانه ها کارگري کنند.

مهندس اصغريان خاطر نشان کرد: ميانگين آمار بيکاري در کشور 13.6 درصد است اين در حاليست که گيلان 3.2 درصد بيش از ميانگين کشوري جمعيت بيکار دارد.

وي در ادامه با اشاره به اينکه وضعيت اشتغال در گيلان خوشايند نيست تصريح کرد: نرخ مشارکت اقتصادي با افراد جوياي کار رابطه مسقيم دارد و در حال حاضر نرخ مشارکت اقتصادي گيلان در رتبه ششم است.

معاون برنامه ريزي استانداري گيلان درصد تقاضاي کار را در گيلان نسبت به استانهاي ديگر بالا عنوان کرد و گفت: بانوان در گيلان بيش از ساير استانها متقاضي کار هستند.

مهندس اصغريان از مديران دستگاههاي اجرایی استان خواست تا همه توجه شان را به ايجاد اشتغال متمرکز کنند زيرا وضعيت بيکاري در گيلان غير قابل تحمل است.
وي افزود: گيلان استاني است که از همه نعمات الهي برخوردار است و نبايد چنين  وضعيتي را داشته باشيم.

 

کد مطلب: 425

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر